Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Yemen’deki Ramazan İftarı Kardeşliği Pekiştirdi

Yemen’deki Ramazan İftarı Kardeşliği Pekiştirdi

Derneğimiz, iftar yemekleri ile Müslüman aleminde kardeşliğin ve birliğin olması için uzun bir süredir faaliyetlerini sürdürüyor. Yemen’deki ramazan iftarı da kardeşliği pekiştirdi. İftar organizasyonunun arkasındaki fikir, bu süre zarfında kendi yemeğini almaya gücü yetmeyen ve böyle bir imkânı olmayanlara yemek sağlamaktır. Derneğimiz birçok farklı alanda ihtiyaç sahiplerine yardım sağlar.

Ramazan’da ise ihtiyaç sahiplerine iftar vermek için çalışan bir iftar organizasyonu düzenliyoruz. Gönüllülerden oluşan bir yapıya sahip olan derneğimiz, maddi durumu müsait olmayanlara iftar dağıtıyor. Yemen’de verdiğimiz iftar yemeği ile de Müslümanların ihtiyaçlarını giderirken birlik ve beraberlik sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Yemen’de İftar Organizasyonları Düzenleniyor

İftar, İslami oruç ayı olan Ramazan'da gün boyu süren orucu açmak için yenen yemektir. Geleneksel olarak aile ve arkadaşlarla yenir, ancak dünyadaki birçok Müslüman bunu karşılayamaz. Derneğimiz Dünya’ nın çeşitli yerlerinde ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği sağlamaya devam ediyor. Bu yerlerden birisi de Yemen’dir. Ramazan ayında oruç tutan insanlara yiyecek, içecek ve diğer ihtiyaç maddelerini sağlayarak ihtiyaç sahiplerine iftar veriyoruz. İftar organizasyonu, Ramazan ayında insanları bir araya getirmek isteyen derneğimiz tarafında Yemen’de gerçekleştiriliyor.

Herkesin bir arada iftar yemeği yiyebilmesi için oruç tutanlara olduğu kadar oruç tutmayanlara da yemek veriyoruz. Bu sayede de Yemen’deki iftar yemeği ile hem birlik sağlamayı hem de insanlar arasındaki kardeşliği pekiştirmeyi amaçlıyoruz. İftar organizasyonumuzun amacı Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtmaktır. İhtiyacı olanlar için iftar düzenliyoruz ve ayrıca Ramazan ayında herkesin gıdaya erişebilmesi için çok sayıda destekçi, bağışçı ve gönüllü birlikte çalışıyoruz.

Yemen’de Müslümanları Sevindiren İftar Yemeği

Ramazan, İslam aleminin bir arada olmasını ve barışın pekişmesini sağlayan bir aydır. Bu ayda insanlar arasındaki bağı kuvvetlendirmek için Yemen’de düzenlediğimiz iftar yemekleri çok etkili oluyor. Hem ihtiyaç sahiplerinin karnının doyması hem de birlik ve beraberliğin sağlanması için bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, dinin gereklilikleri arasında yer alıyor. Bu ayda yardımseverlerin de destekleri ile Yemen’de verilen iftar yemeği ile Müslümanlar arasında kardeşlik bağları pekişiyor.