Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Tarihçemiz

Tarihçemiz

Şefkat Eli İnsanî Yardım Derneği, mağdur ve mazlum gönüllerin yaralarını sarmak amacıyla, ilk adımlarını 2010 yılında İstanbul Kavacık’ta atmıştır. Yıllar içerisinde yaptığı infak faaliyetlerinin çoğalmasıyla, nihayet 2017 yılında resmîleşme yoluna girmiştir.

Derneğimiz yapacağı faaliyet türlerine göre, seçtiği en uygun personeliyle, hangi coğrafyada olursa olsun; dul, yetim, öksüz, yaşlı, hasta, engelli, evsiz, kimsesiz ve çocuklar başta olmak üzere, her tür zulüm altındaki mülteci, mazlum, mağdur, yoksul ve açlık/susuzluk mücadelesi veren insana destek olmayı amaçlar. Bunu yaparken de herhangi bir din, dil, ırk ya da mezhep ayrımı yapmaz.

Derneğimiz yaptığı bağış faaliyetlerinin, dinin emirlerine uygun bir şekilde ve muhtaç kimseleri rencide etmeden gerçekleşmesini sağlar. Bunun yanı sıra, emanete sahip çıkma içgüdüsüyle mazlum ve mağdurların hayatlarını kolaylaştırarak, Allah’ın emirlerine riayet etmeyi amaçlar.

Şefkat Eli Derneğinin yıl boyunca devamlı sûrette bağış projeleri oluşturması ve bu projeleri gönüllü ve profesyonel ekibiyle hayata geçirmesi, en önemli kemikleşmiş yapı taşıdır.

Derneğimiz bulunmadığı veya anlık olarak müdahale edemediği bölgelerde, müşterek kurumlar/kuruluşlar vasıtası ile bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmektedir.

Yapılan her tür bağış ve faaliyet, dernek personelleri tarafından kayıt altına alınır.

Önemli Bilgi: Şefkat Eli Derneği; herhangi bir kurum, kuruluş, tarikat ya da başka bir derneğe bağlı değildir. Derneğimiz yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlıdır.