Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Ekmek Bağışı

Ekmek Bağışı

Başaktan Sofraya: Bir Sıcak Somun

“Mallarını Allah yolunda harcayanların örneği; her başağında yüz tanenin bulunduğu yedi adet başak çıkaran bir tohum tanesi gibidir. Allah dilediğine katlayarak verir.” (Bakara Sûresi, 2/261)

Rabbimiz, hak yolda yapılan harcamaların/infakların yerine, kat kat fazlasını vereceğini buyuruyor.

Bir mü’minin bu âyeti okuyup da malında cimrilikte bulunması mümkün değildir. Özellikle de şefkatli bir kalbe sahipse...

Ekmek, insanın karnını en kolay doyuran temel gıda maddelerinin başında gelir ve bir sıcak ekmeğe bile muhtaç insan sayısı, bazı bölgelerde daha fazladır.

Ekmek bağışı; yoksulların yanı sıra yetim, öksüz, soykırım ve savaş mağduru insanların günlük hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak için önemlidir. Bir nebze diyoruz fakat o bir nebze dediğimiz bir lokma ekmek; kişinin hayatta kalması ve hayatın zorlukları ile mücadele edebilmesi için gerekli gücü kazanması açısından mühimdir.

Şefkat Eli Derneği olarak, biz de bu konuda neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Yemen, Afganistan ve İdlib’teki fırınlarda ürettiğimiz ekmeklerle, mazlum ve mağdur insanların sofrasına sıcacık bir katkıda bulunuyoruz. Tabii ki siz değerli bağışçılarımızın infaklarıyla...

Bir ailenin bir günlük ekmek ihtiyacı 50 liradır. Dilediğiniz kadar bağış yapabilir, mazlumların sofrasına sıcak bir dokunuşa sebep olabilirsiniz.