Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Giyim Paketi

Giyim Paketi

Giyim ürünleri insanların vücutlarının görünen yerlerinin kapatmaya ve vücutların hava şartlarından etkilenmemesini sağlayan ürünlerdir. Günümüzde insanlar tarafından kullanılan çok çeşitli giyim ürünü vardır ancak her insan giyim ürünü çeşitliliği bakımından şanslı değildir.

Yokluk içinde yaşayan insanlar kendilerine giyecek elbiseyi zor bulurlar ve genellikle bu elbiseler kullanılamayacak hale gelene kadar bu kişiler tarafından giyilir. Bu nedenle hayırsever vatandaşlar yokluk içinde bulunanlara Şefkat Eli giyim paketi yardımı yaparak onların yeni kıyafetler giymelerini sağlayabilirler.

Giyim Paketi Nedir?

Giyim paketi kadın, erkek veya çocuk giysilerinden oluşan ve giyim konusunda sıkıntı yaşayan insanlara dağıtılan paketlerdir. Giyim paketleri hazırlayan ve paketleri satın alan kişilerin isteklerine göre farklı giyim ürünlerinden oluşur. Bu paketler sayesinde yoksullara yardım etmek isteyenler onların giyimlerine sponsor olabilirler. Onların kıyafet sorunu nedeniyle hastalanmalarının önüne geçebilirler. Ayrıca giyim paketleriyle özellikle çocukların mutlu olmalarını sağlayabilirler.

Giyim Paketi Yardımı Yapmak Mümkün Mü?

Kazak, pantolon, ayakkabı ve çorap gibi ürünleri içeren giyim paketlerini satın alarak yardım yapmak mümkündür. Bu paketler giysiye muhtaç olan Afrika ülkelerinde yaşayan kişilere ulaştırılarak onların yeni kıyafetler giymeleri sağlanabilir. Özellikle kış ayları için yapılan yardımlarla onların kışın soğuğundan korunmalarına yardımcı olur.

Giyim paketi yardımında bulunmak isteyen kişiler paketler içerisinde bulunmasını istedikleri ürünleri tek tek seçerek satın alabilirler. Böylelikle dağıtacakları paketlerin insanlar için yararlı olmasını sağlayabilirler. Ayrıca seçimi kendileri yapmaları durumunda ihtiyacı karşılanmasından emin olabilirler.

Giyim paketi içeriğini belirlemekle uğraşmak istemeyen kişiler Şefkat Eli Derneğini aracı kırarak giyim paketi bağışı yapabilirler. Paket için gerekli ücretleri yatırmalarıyla dernek yetkilileri giyim paketlerini hazırlar ve gerekli yerlere paketlerin dağıtılmasını sağlar.

Kimler Giyim Paketi Yardımı Yapabilir?

Giyim paketi yardımı dileyen her kişinin yapabileceği bir yardım türüdür. Parasal durumu elverişli olan, yardım yapabilecek yetkinliğe sahip olan ve akli denge sorunu olmayan herkes giyim yardımında bulunabilir.

Bu yardımları sayesinde yaşlı, çocuk veya kadınların bir senelik giyim ihtiyacını karşılayarak onların giyim kaynaklı sorunlardan kurtulmalarını sağlayabilirler. Ayrıca Allah’ın razı olduğu kulu olmak isteyenler ve Allah tarafından emredilen yardımlaşma öğüdüne uymak isteyen tüm Müslümanlar giyim paketi yardımı yapabilirler.

Giyim Paketi Yardımı Ne Zaman Yapılır?

Giyim paketi yardımı ne zaman yapılır? Giyim ürünlerine ihtiyaç duyan kişilere ulaştırılması için yapılan giyim yardımları için kesin tarih yoktur. Yardımda bulunmak isteyen zengin veya hayırsever kişiler 1 yıl içinde belirledikleri herhangi bir günde giyim paketi yardımı yapabilirler.

Bayram zamanları ise giyim yardımlarını alan çocuklar ve yetişkinlerin en çok mutlu olduğu zamanlardır. Çünkü her çocuk ya da yetişkin bayramlarda yeni ve temiz kıyafetleri giymek ister. Bu sebeple genellikle yardım için Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı zamanları tercih edilir. Bu sayede Arakan, Afrika ve Gazze gibi bölgelerde bulunan insanların kısa sürede olsa güzel ve temiz kıyafetlerle birlikte yaşam sürmeleri sağlanabilir.

Giyim Paketi Yardımı Nereye Yapılır?

Hayırsever insanlar herhangi bir çıkar gözetmeksizin yoksul kişilere, yetim çocuklara veya savaş mağduru olan kişilere giyim yardımında bulunabilirler. Bu kişilerin giyim yardımını ulaştırabilecek kişileri kendi imkanlarıyla bulmaları kolay değildir.

Bu nedenle yardımlar için aracılardan yararlanabilirler. Yardım kuruluşları ve dernekler aracı olarak tercih edilebilecek en güvenilir yerlerdir. Yoksul coğrafyalar için çalışan bu dernekler bağış usulüyle yapılan yardımları kabul ederler ve yardım türüne göre bağışların kişilere teslim edilmesini sağlarlar.

Dernekler giyim paketi bağışı almaları durumunda ekipleriyle insanların en çok ihtiyaç duydukları giyim ürünlerini tespit ederler. Bu ürünlerden oluşturdukları paketleri yine araştırmalarıyla tespit ettikleri yerlerde bulunan muhtaçlara dağıtarak onların yüzlerindeki mutluluğa şahit olabilirler.

Giyim Paketi Yardımı Ücreti Nedir?

Giyim paketi yardım ücretleri paketler içerisinde yer alan giyim ürünlerin çeşitliliğine göre farklılık gösterir. Her dernek farklı marka ve türdeki giyim ürününü pakete eklediği için fiyat konusunda da dernekler arasında farklılık görülür. Afrika’ya, Gazze’ye, Yemen’e, Suriye’ye veya Filistin’e yapacakları giyim yardımlarının Şefkat Eli Derneği’nden yapılmasını isteyenler paketler için bağışta bulunabilirler.

Giyim Paketi Yardımının Dini Dayanağı Var Mı?

İslam dininde yardımlaşmanın büyük önemi vardır. Yardımlaşma sayesinde maddi durumu iyi olanlar maddi durumu kötü olanların ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu sayede zor durumdaki insanların daha iyi yaşam sürmesini sağlayabilirler. Ayrıca yardımlaşma sayesinde insanlar kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissederler. Giyim yardımları da yardımlaşmanın farklı bir çeşidi olduğu için dini açıdan önemlidir. Zenginin fakiri giydirmesi ve onların yaşam standardını artırması Allah katında makbul kullar arasında yer almasını sağlar. Aynı zamanda da yaptıkları iyiliklerin karşılığı olarak sayısız sevap kazandırır.

Giyim Yardımının Yararları Nelerdir?

Giyim yardımları hem yardımı yapan hem de yardımı alan kişiler için yararlıdır.

Giyim yardımlarının insanlara sağladığı yararların en önemlileri şunlardır;

 • İnsanların yoksul kişilere yardımda bulunmasını sağlar.
 • Yırtık ya da eski elbiseleri giyen insanların yeni elbiselere kavuşmasını sağlar.
 • Kışlık kıyafeti olmayan kişilerin kışlık kıyafete sahip olarak soğuktan korunmalarını sağlar.
 • İnce kıyafetler nedeniyle yaşanabilecek sağlık sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Su sorunu olan yerlerde yaşayan kişilerin kıyafet hijyeni sağlamalarına yardımcı olur.
 • Yardımın bayram zamanlarında yapılmasıyla çocukların bayramlık alma sevincini yaşamalarına vesile olabilir.
 • Yaptığı yardımlar sayesinde insanların manevi huzura kavuşmalarını sağlar.
 • Çocukların veya kıyafetlerin dağıtıldığı diğer kişilerin mutlu olmalarına yardımcı olur.
 • Yardım yapılan kişilerin yardımda bulunan kişilere dua etmeleri durumunda ise hayır duası alınmış olur.

Sizler de giyim paketi yardımında bulunarak yetim çocukların, dulların, yaşlıların, borçluların veya hastaların daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz bir kişi için isterseniz de daha fazla kişi için giyim paketi bağışında bulunabilirsiniz.

Giyim Paketlerinde Hangi Ürünler Bulunur?

Giyim paketlerinde hangi ürünlerin bulunduğu paket bağışında bulunacak olan kişilerin bilgi sahibi olmak istediği bir konudur. Çünkü insanlar yaptıkları giyim yardımının gerçekten faydalı olup olmayacağını ve yaptıkları yardımların muhtaçları mutlu edip etmeyeceklerini öğrenmek isterler.

Yardım yapmak isteyen kişilerin sorularına cevap olacak olan ve giyim paketlerinde yer alan ürünlerin bir kısmı şöyledir;

 • Pantolon
 • Etek
 • Kazak
 • Eldiven
 • Bere
 • Şapka
 • Ayakkabı
 • Mont
 • Gömlek
 • Ayakkabı
 • İç çamaşırı
 • Çorap
 • Atkı
 • Baş örtüsü

Bu kıyafetlerin tamamının giyim paketlerinde bulunması mümkündür. Giyim paketi bağışı yapılırken kişiler isterlerse paketlerde bulunmasını istedikleri ürünlere dair not düşebilirler. Böylelikle yardımlarının belirledikleri ürünlerden oluşmasını sağlayabilirler.

Giyim Paketi Yardımı Yapmak Zorunlu Mu?

İnsanların yeni kıyafete muhtaç durumda olan çocuk ve yetişkinlere giyim paketi yardımı yapmaları zorunlu değildir. Bu yardım kişilerin kendilerinin istemesine bağlıdır ve gönül rızasının olması durumunda amacına ulaşır. Aksi takdirde gönülsüz yapılan iyiliğin kimseye yararı olmaz.

Kıyafet sıkıntısı yaşayan kişiler için üzülen ve onların yeni aynı zamanda da temiz kıyafet giymesini isteyen kişiler bu yardımı yapabilirler. Gönüllülük esası yanı sıra kişilerin bu tarz yardımı yapabilecek bütçeye sahip olmaları da önemlidir. Maddi durumu uygun olmayan kişilerin kendileri sıkıntıya sokarak giyim paketi bağışlamaları çok da doğru değildir.

Şefkat Eli’nin Giyim Paketi Yardım Çalışmaları Nasıldır?

Kurban bağışı ve zekat bağışı çalışmalarıyla tanınan Şefkat Eli Derneği giyim paketi yardımları için de çalışmalar yapar. Bu çalışmalar kapsamında dernek online bağışla giyim paketlerinin bağışlanmasını sağlar.

Bu paketler sayesinde insanların yaz veya kış aylarında giyebilecekleri yeni elbiselere sahip olmalarını sağlar.

Derneğin giyim yardımı çalışmalarına katılmak isteyenler havale yolunu kullanarak da bağış yapabilirler. Bağışın sorunsuz gerçekleşmesi için kişilerin hesap numaralarını doğru almaları ve bağışı doğru hesap numarasına göndermeleri gerekir.

Havale ya da online bağış yapmaktan yana olmayan kişiler ise giyim yardımlarını derneğin Kavacık’ta bulunan ana şubesine giderek yapabilirler. Bunun için mesai saatlerini takip etmeleri ve ilgili görevlileri bularak giyim yardımı yapmak istediklerini belirtmeleri gerekir. Bu sayede istedikleri yardımı yaparak çocukların ya da yaşlıların yeni kıyafetler giymelerine yardımcı olurlar.

Giyim Paketi Yardımının Ulaşıp Ulaşmadığını Öğrenmek Mümkün Mü?

Yardımda bulunan insanlar yaptıkları yardımın ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek ve yardım yaptıklarından emin olmak isterler. Bu durumun farkında olan Şefkat Eli Derneği giyim paketi yardımının detaylarını yardımda bulunan kişiyle paylaşır.

Böylelikle görüntüleri izleyen kişiler doğru bir iş yaptıklarından emin olabilirler. Ayrıca aldıkları görüntüler sayesinde derneğin güvenilirliğinden emin olarak her yıl giyim paketi yardımı yapılarak yoksullar sevindirilebilir.

Giyim Paketi Yardımı Yapılan Bölgeler Nerelerdir?

Kazak, pantolon, etek, ayakkabı ve çorap gibi giyim ürünlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan giyim paketleri gerçekten kıyafete ihtiyacı olan bölgelere ulaştırılır. Bu bölgelerin başında Afrika kıtası gelir. Yaşayan insan sayısının çok fazla olduğu ve yoksulluğun bulunduğu Afrika kıtası kıyafet sorunun yaşandığı ülkeleri içinde bulundurur. Bu kıtadaki yoksul ülkelerde yaşayanlar eskimiş kıyafetleri giymek zorundadır ve yapılan bağışlar sayesinde bu ülkelerde yaşayanlar yeni kıyafetlere kavuşabilirler.

Giyim paketleri Afrika ülkeleri yanı sıra normal şartlarda fakirlik yaşamayan ancak yaşadığı doğal afetler nedeniyle sorun yaşayan ülke ve şehirlerde bulunan kişilere de dağıtılır. Örneğin Türkiye’de yaşanan büyük depremlerde yaşanan yıkımlar nedeniyle sokakta kalan kişilere giyim paketi yardımında bulunulur. Bu sayede onların soğuk havadan etkilenmelerinin önüne geçilir. Türkiye’de doğal afet olmaksızın giyim sorunu yaşayan ailelerde vardır ve bu ailelere de giyim yardımında bulunulabilir.

SMS İle Giyim Paketi Bağışı Yapılabilir Mi?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği giyim paketi bağışlarını SMS yoluyla kabul etmez.

Giyim Paketi Bağışlarında Makbuz Verilir Mi?

Afrika ülkelerinde yaşayan ve giyime muhtaç durumda olan kişilere yapılacak giyim paketi yardımları için online bağışta makbuz almak mümkün değildir. Bağışın yapıldığını gösteren banka dokümanları makbuz yerine geçmektedir.

Aynı şekilde havale yolunun kullanılmasında da makbuz edinmek mümkün değildir. Bunun için de dernek yetkililerinden bu konuda bilgi alınabilir.