Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Yetim Aylığı

Yetim Aylığı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu kısacası UNICEF’in son raporuna göre Dünyanın farklı bölgelerinde 200 milyondan fazla yetim çocuk bulunuyor. Gayr-i resmi kaynakların verilerine bakılacak olursa yetim sayısı 400 milyonun üzerinde. Ailesini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetim çocukların çoğunluğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. Tarih boyunca yaşanan doğal afetler ve iç çatışmalardan en çok etkilenen bölgelerdeki çocuklar olmuştur. Ailelerini kaybeden çocuklar insan kaçakçıları ve organ mafyalarının hedefi haline gelmektedir.

Yetimler Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in bizlere emanetidir. Efendimiz ’in yetim çocuklara karşı apayrı bir şefkati vardı. Yetimlerin dertleri ile dertlenir, yaralarını sarmak için gayret eder, onlar ile sevinir, onlar ile üzülürdü. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Hz. Hatice ile evlendiğinde, Hatice validemizin ölen kocasından Hind isminde bir erkek çocuğu vardı. Efendimiz, o yetime kendi öz evladı gibi bakmış, ilgilenmiş ve yetiştirmişti. Yetimlerin eksiklerini gidermek yakınlarda olmak tüm Müslümanlar için büyük bir ecir ve sevap kapısıdır.

Sizde Yetimlerin Yüzündeki Tebessüme Vesile Olabilirsiniz

Şefkat Eli insani Yardım Derneği olarak, Savaş’ın izlerinin devam ettiği komşu ülke Suriye’de ihtiyaç sahibi çocuklara ve yetimlere sahip çıkmaya ve korumaya gayret ediyoruz. “Yetim Ayılığı” Projesi ile çocukların kendi yaşıtları gibi normal şartlarda büyümesine ve yaşamasına destek sağlıyoruz. Derneğimiz hayırsever bağışçıların destekleriyle Türkiye’mizde ve gönül coğrafyamızdaki birçok ülkede yetim çocuklar için yardım faaliyetlerine devam edecek.

Yetim Ayılığı” Projesi’ne bağışta bulunarak sizlerde yardıma muhtaç çocukların yaşam kalitesini arttırabilir hayatlarına destek olabilirsiniz.

Yetim Aylıkları Nasıl Değerlendiriliyor?

Ayni ve nakdi olarak derneğimize yapılan yetim yardım bağışları ile çocukların gıda, hijyen, giyim, eğitim malzemesi ve bayramlık gibi birçok ihtiyacı karşılanmaktadır.