Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Gönüllü Faaliyetler

Gönüllü Faaliyetler

İyiliğe uzanan şefkat eliniz sloganıyla yola çıkan Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak gönüllü faaliyetlerde bulunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yardım ve bağışların tamamen gönüllülük esasına dayanmasına önem veriyoruz. Gönüllü faaliyetlerimizi yardım ve bağışta bulunmayı kendi rızaları ile isteyen kişilerin gönderdikleri bağışları kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca aldığımız bağışların bir havuzda toplanmasını sağlıyor ve bağış konusu olan ürünlerin hazırlanması da gönüllü çalışanlarımız vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz. Bu sayede bağışların gönderilmesi ve yetim, öksüz veya savaş mağdurlarına gönüllü kişiler tarafından ulaştırılmasını sağlıyoruz.

Şefkat Eli Derneği Neden Gönüllü Faaliyetlerde Bulunur?

Dernek olarak insanların iyilik yapmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Hesap numaralarımıza gönderilen bağışların Afrika, Yemen ve Suriye gibi ülkelerde gerçekten yardıma muhtaç bireylere ulaşmasını sağlıyoruz.

Yaptığımız bu çalışmalarla çocukların ve yoksulların biraz olsun gülmesini hedefliyoruz. Ayrıca bizim aracılığımızla bağışta bulunan kişilerin iyilik yaparak sevap kazanmalarına ön ayak oluyoruz. İslam dininin gereği olan yardımlaşmanın ve yoksula el uzatmanın gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz.

Ayrıca dernek olarak düzenlediğimiz tüm gönüllü faaliyetleri yasal prosedürlere uygun olarak gerçekleştirerek güvenilir dernek olarak insanların her dönem yanında olmaya çalışıyoruz.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneğinin Gönüllü Faaliyetleri Neler?

Yardımsever insanlar aracılığıyla hayata geçirdiğimiz gönüllü faaliyetlerde yoksul ve muhtaç durumdaki insanların ihtiyaçlarını karşılamayı hedef olarak belirliyoruz. Bu nedenle insanların ihtiyaç duyabilecekleri farklı yardım faaliyetlerinin hayata geçirilmesini sağlıyoruz.

Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz gönüllü faaliyetler arasında şunlar bulunuyor;

 • Ümmet Su Kuyularının Açılması
 • Gıda Paketi Yardımları
 • Giyim Paketi Yardımları
 • Kurban Yardımları
 • Cami Yardımları
 • Katarak Ameliyatı Yardımları
 • Ekmek Ve Un Yardımları
 • Süt Veren Keçi Bağışları
 • Geçim Kaynağı Bisiklet Bağışları
 • Sünnet Yardımları
 • Kur’an’ı Kerim Hediyeleri
 • Kışlık Kömür Ve Odun Yardımları
 • İftar Yardımları
 • Sadaka Yardımları

Bu yardımların yanı sıra afet felaketi ile karşılaşan insanlar için de faaliyetlerde bulunuyoruz. Faaliyetler düzenlerken en fazla yardıma ihtiyacı olan kişi ve kişileri belirliyor ve zaman kaybı yaşanmaksızın ihtiyaçların doğru adrese ulaşmasını sağlıyoruz.

Dernek Gönüllü Faaliyetlerini Hangi Ülkeler İçin Gerçekleştirir?

Şefkat Eli Derneği olarak gönüllü yardım faaliyetlerini gerçekleştirirken önceliğimiz yardıma muhtaç insanlar oluyor. Bu nedenle yardıma muhtaç olan coğrafyaları belirliyor ve ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyoruz.

2017 yılından beri yaptığımız faaliyetlerde ihtiyaçlarının giderilmesini bir nebze olsun sağladığımız ülkeler ise Gazze, Suriye, Filistin, Yemen, Afrika ve Arakan gibi ülkeler oluyor. Bu ülkeler dışında deprem, sel ve kıtlık gibi felaketler yaşayan ülkelere de insani yardımın ulaşmasını sağlıyoruz.

Savaşın, zulmün ve yoksulluğun bulunduğu her ülkeye ulaşmaya çalışıyoruz. Bu ülkelerdeki çocukların, yoksulların, hastaların, yaşlıların ve kadınların karınlarının doymasına, susuzluklarının giderilmesine ve barınmalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca sömürge altında ve yoksulluk içinde bulunan ülkelerde dini görevlerini yerine getiremeyen insanlar için cami ve mescit projeleri düzenleyerek dini görevlerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor.

Dernek Gönüllü Faaliyetlerine Nasıl Katkı Sağlanabilir?

Afrika ve Asya gibi farklı coğrafyalardaki tüm ihtiyaç sahiplerinin yardım alabilmesi için çalışmalar yapan derneğimizin gönüllü faaliyetlerine katkı sağlamanız mümkündür. Gönüllü faaliyetlerimize birkaç farklı yolda katkı sağlayabilirsiniz. Bu yollar şunlardır;

 • Dernek çalışmalarında gönüllü olarak bulunarak
 • Derneğe bağış için kermes düzenleyerek
 • Dernek tanıtımına katkıda bulunarak
 • Yardım malzemelerini temin ederek
 • Yardım malzemelerinin paketlenmesi ve dağıtıma hazır olmasını sağlayarak
 • Gıda, giyim ve diğer yardım paketlerinin dağıtımını yaparak
 • Dernek adına yardım yapılacak coğrafyaların ve insanların tespit edilmesini sağlayarak
 • Derneğin projelerine ve yardım kampanyalarına bağışta bulunarak

Derneğimize bu yollardan biriyle katkı sağlamak isterseniz bizimle iletişim kurarak yapacağınız katkıyı ve yöntemi belirtmeniz gerekiyor. Bu sayede neler yapacağınızı öğrenerek bizimle gönüllü olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Gönüllü Faaliyetlere Çalışarak Nasıl Katkı Sağlanır?

2010 yılından beri binlerce insana yardımın ulaştırılmasını sağlayan derneğimizin gönüllü faaliyetlerine çalışarak katkı sağlayabilirsiniz. Gönüllülük anlayışı kapsamında yapacağınız çalışmalarla derneğimizin iş yükünü hafifletebilir ve ihtiyaç sahiplerine yardımların daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bizimle çalışmak isterseniz yardım paketlerinin insanlara ulaştırılması, dağıtılması veya temin edilmesi gibi işleri yapabilirsiniz. Bunun için gerekli bilgiyi dernek iletişim numaralarımızdan alabilirsiniz.

Gönüllü Faaliyetlere Kermesle Katkı Sağlanabilir Mi?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz gönüllü faaliyetlerimize kermesle katkı sağlayabilirsiniz. Düzenlemiş olduğunuz kermesten elde edeceğiniz geliri yardımlar için bağışlayabilirsiniz.

Ancak yapacağınız kermes için il veya ilçe müdürlüklerine başvurmanız ve başvurunuzun kabul edilmesi gerekir. Bu sayede belirlenen tarihte kermesinizi yasal olarak düzenleyebilir ve elde ettiğiniz geliri dernek hesaplarımıza yatırabilirsiniz.

Gönüllü Faaliyetler İçin Tanıtım Yapmak Mümkün Mü?

Derneğimizde gönüllü olarak çalışmak isterseniz dernek tanıtımlarımızı yapabilirsiniz. Bunun için derneğimiz tarafından hazırlanan tanıtım malzemelerini almanız gerekir. Bu malzemeleri İstanbul’da bulunan merkezimizden alabilir ve dernek tanıtım çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Böylelikle daha çok hayırseverin öksüz, yetim ve mağdurlara yardımda bulunmasına vesile olabilirsiniz. Yaptığınız çalışmalarla insanları mutlu ederken Allah’ın rızasını da kazanabilirsiniz.

Gönüllü Faaliyetlere Bağışla Katkı Sağlamak Mümkün Mü?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak Türkiye, Afrika, Gazze, Yemen ve Suriye gibi ülkelere gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere bağış yaparak katkı sağlayabilirsiniz. Bağışlarınızla imkansızlık ve yoksulluk içerisinde yaşam savaşı veren insanların yaşamlarını bir nebze olsun kolaylaştırabilirsiniz.

Su kuyusu, kurban, gıda paketi veya giyim paketi yardımlarımız için belirlenen bağış miktarlarını öğrenebilir ve dilediğiniz bağışı yapabilirsiniz. Bu bağışları gönüllü olarak yaparsanız hem siz hem de ihtiyaç sahiplerinin memnun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Derneğin Gönüllü Faaliyetleri İçin Detaylı Bilgi Nereden Alınır?

Dernek çalışmalarımızda gönüllü olarak yer almak istiyorsanız gönüllü faaliyetlerimizin detaylarını web sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun için www.sefkateli.org.tr adresine girmeniz gerekiyor.

Faaliyetlere yardım temin ederek katkı sağlamak isterseniz İstanbul/Beykoz’da bulunan dernek binamıza gelebilir ve yetkililerimizle görüşebilirsiniz. Ayrıca yapabileceğiniz için gönüllülük çalışmalarına dair bilgileri 444 33 50 veya 0216 224 2450 numaralı telefonlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz.