Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Yurt Dışından Bağış

Yurt Dışından Bağış

2017 yılında resmi faaliyetlerine başlayan Şefkat Eli Derneğimiz yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul ediyor. Bu sayede daha çok aç, susuz ve yardıma muhtaç insanın destek almasına yardımcı oluyor. Yurt dışından bağış yöntemi sayesinde dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşları veya yabancılar derneğimizi tercih ederek iyilik kervanına katılabiliyorlar.

Böylelikle Allah’ın insanlara yardım etme, komşusu açken tok yatmama ve yoksulu yok saymama gibi emirlerini yerine getirebiliyorlar. Ayrıca Kurban ve Ramazan dönemlerinde üzerlerine vazife olan ibadetleri bağış yaparak değerlendirebiliyorlar.

Yurt Dışından Bağış Nasıl Yapılır?

Yurt dışından Şefkat Eli Derneği proje ve faaliyetlerine 2 farklı şekilde bağış yapmak mümkün oluyor. Bağış için ilk yöntem olarak hesap numaralarını kullanabiliyorsunuz. Derneğimiz Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası ve Kuveyt Türk Bankası’nda Euro ve Dolar hesaplarına sahiptir.

Bu hesaplara yurt dışından istediğiniz bağışı yapabilirsiniz. Bağış için bankayı, hesap numarasını ve şube kodunu girmeniz yeterli oluyor. Bu bilgileri doğru girdiğinizde belirlediğiniz tutardaki bağışı hesap numarasına gönderebiliyorsunuz.

Yurt dışından bağış için hesap numarasını tercih etmezseniz online bağış yolunu kullanmanız da mümkün. Bunun için www.sefkateli.org.tr Online Bağış sayfasına ulaşmanız ve bağış türünü seçerek bağışınızı yapmanız mümkün oluyor.

Yurt Dışından Hangi Bağışlar Yapılabilir?

Yurt dışında yaşıyor ve derneğimize bağış yapmak istiyorsanız derneğimizin tüm proje ve faaliyetlerine bağış yapabilirsiniz.

Yurt dışından bağış yapabileceğiniz faaliyetlerimizden bazıları şunlardır;

  • Giyim paketi
  • Ayakkabı hediyesi
  • Katarak ameliyatı
  • Kırtasiyelik desteği
  • Mont ve bot hediyesi
  • Bayramlık hediyesi
  • Fidan bağışı
  • Gıda paketi
  • Kardeşlik paketi
  • Battaniye bağışı

Hesap numaralarımızı kullanmak isterseniz bağış amacınızı açıklama olarak yazabilirsiniz. Ancak online bağışı tercih ederseniz sitemizden hangi coğrafyadaki hangi ihtiyacı karşılamaya yönelik bağış yaptığınızı belirleyebilirsiniz.

Yurt Dışından Bağış Yapılabilecek Bankalar Ve Hesap Numaraları Neler?

Yurt dışından derneğimize bağışta bulunmak isterseniz tercih edebileceğiniz üç banka vardır. Bu bankalar Kuveyt Türk, Ziraat ve Türkiye İş Bankası’dır. Bu bankalarda açılmış olan Dolar ve Euro hesaplarımıza bağışınızı gönderebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Dolar 0234612 ve Euro 0234626 hesaplarımızı tercih edebilirsiniz. Kuveyt Türk Bankası için Euro 94454482-102 ve Dolar 94454482-101 hesap numaralarımızı kullanabilirsiniz. Son olarak Ziraat Bankası’ndan Euro 87864636-5002 ve Dolar 87864638-5003 hesap numaralarımızı kullanabilirsiniz.

Yurt Dışından Online Bağış Yapılabilir Mi?

Yurt dışından bağış yapmak istiyor ancak hesap numaralarını kullanmak istemiyorsanız online bağış yaparak Şefkat Eli Derneğimize bağışınızı ulaştırmanız mümkün. Bunun için web sitemizde yer alan Online Bağış bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Online Bağış bölümüne girdiğinizde acil yardım, genel bağış, kurban, ramazan, su kuyusu, proje bağışı, kalıcı eser bağışı ve gıda bağışı seçeneklerimizden birisini tercih edebilirsiniz. Yapacağınız bağış türünü belirlediğinizde bağış tutarını belirleyerek bağış yap butonunu kullanarak bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sitemize üye olarak güvenli bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz.

Yurt Dışından Bağış Yapıldığında Makbuz Alınabilir Mi?

Yurt dışında yaşayan kişilerden kabul ettiğimiz bağışlar için makbuz hizmetimiz bulunmuyor. Bu nedenle makbuz talep etseniz de almanız mümkün olmuyor. Ancak hesap numaralarımızı tercih ederek yaptığınız bağışlar kart veya banka bilgileriniz de yer alıyor. Bu bilgileri makbuz yerine kullanmanız mümkün oluyor.

Yurt Dışından Şartlı Bağış Yapmak Mümkün Mü?

İnsanların iyilik yapmasına aracı olan derneğimiz yurt dışından şartlı bağış yapılmasına imkan tanıyor. Bunun için bağışta bulunacak kişilerin bağış için gerekli tutarı öderken açıklamasında bağışın yapılacağı ülkeye yer vermesi gerekiyor.

Bu sayede gönderilen bağışın o ülkede yer alan ihtiyaç sahiplerine verilmesini sağlıyoruz. Sizlerde yurt dışından ülke şartlı bağış yapmayı düşünüyorsanız Euro ve Dolar hesap numaralarımıza gönderim yaparken tercih ettiğiniz ülkeyi belirtebilirsiniz.

Hangi Zamanlarda Yurt Dışından Bağış Yapılabilir?

Şefkat Eli Derneği’ne gıda, giyim, ümmet suyu kuyusu veya ekmek bağışlarında bulunmanız için belirlenmiş bir zaman yoktur. Yılın tüm dönemlerinde derneğimizi aracı tutarak bağışlarınızı gönderebilirsiniz. Dernek çalışanlarımız bağışları en iyi şekilde değerlendirerek yıl içinde ihtiyacı olan kişilere ulaştırır. Ancak kurban ibadetinizi veya fitre bağışınızı derneğimize yapmak isterseniz Ramazan ve Kurban Bayramı dönemlerini tercih edebilirsiniz.

Yurt Dışından Yapılan Bağışların Ulaşma Durumu Nasıl Öğrenilir?

Yurt dışında bulunan ülkelerden derneğimize bağışta bulunduysanız yaptığınız bağışların ulaşma durumunu öğrenmeniz mümkündür. Bunun için 0539 204 2450 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Çalışanlarımız bağışın ulaşıp ulaşmadığı konusunda size bilgi verir ayrıca yapılan bağışlara dair görüntüleri almanız da mümkün olabilir.

Yurt Dışından Bağışlar İçin Yurt Dışı Şubeniz Var Mı?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneğimizin tek şubesi İstanbul Beykoz ilçesinde yer alıyor. Bu nedenle derneğimizin yurt dışından herhangi bir şubesi bulunmuyor. Derneğimize bağışta bulunmak istiyor ve yurt dışında bulunuyorsanız hesap numaralarımız ve online bağış yöntemimizi kullanabilirsiniz.