Şehit Mehmet Ali Horoz, vasiyetinde, kendisi adına Afrika'da bir su kuyusu açılmasını istemişti. Şefkat Eli Derneği tarafından Bu kutsal isteği yerine getirildi.
Şefkat Eli insani Yardım Derneği, yoksul ve ete hasret insanlara ulaşıp, bağışçılarımızın 2024 yılı vacip kurban ibadetini tamamlamasına vesile olmuştur.
Afrika Çad'ın ihtiyaç sahibi bölgelerinden birinde, hayırsever bir bağışçımızın desteği ile inşa ettiğimiz "Fatima Gulali Mescidi"nin açılışını gerçekleştirdik.