Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Yemen’de 100 Bin Litre Temiz Su Dağıtıldı

Yemen’de 100 Bin Litre Temiz Su Dağıtıldı

Şefkat Eli, tarihin en büyük insani krizinin ölümcül boyutlara ulaştığı Yemen’de 100 tankerlik su dağıtımı gerçekleştirerek savaş mağduru binlerce ailenin temiz su ihtiyacını karşıladı.

BM tarafından yayınlanan raporlarda, Yemen'deki insani kriz, yıllardır süren askeri çatışmalar nedeniyle dünyanın en büyük insani krizi olarak nitelendirildi. İnsani krizin ölümcül boyutlara ulaştığı yemende faaliyetlerini aralıksız sürdüren Şefkat Eli Derneği, bağışçılarının destekleriyle muhtaç ve mazlum insanlara ulaşmaya devam ediyor. Kuraklık ve iç çatışmalardan dolayı temiz suya ulaşmakta zorlanan yemen halkı için 100 tankerlik temiz içme suyu dağıtımını gerçekleştirdi.

Yemenli Ailelere Kulak Verelim

Yemen’in Taiz bölgesinde bulunan ailelerden acil iç suyu yardım talepleri geliyor. Kuraklık ve temiz suya ulaşamamanın arttığı bugünlerde yetkililer ölümlerin artacağını düşünüyor. Yemen halkına yardımda bulunmak isteyen hayırseverler, resmi banka hesaplarımız üzerinden ve sitemizden online olarak yemen su tankeri bağışında bulunabilirler.