Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Türkiye Afrika Zirvesinde Fahrettin Altun Ve Şefkat Eli Derneği Katılım Sağladı

Türkiye Afrika Zirvesinde Fahrettin Altun Ve Şefkat Eli Derneği Katılım Sağladı

Türkiye Afrika Medya zirvesinde iletişim başkanı Fahrettin Altun bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamaları ile oldukça dikkat çeken ve gündem olan Fahrettin Altun Türkiye Afrika zirvesinde dikkat çekti.

Türkiye Afrika zirvesi iletişim başkanlığı tarafından düzenlendi. Bakırköy de bir otelde düzenlenen Türkiye Afrika Medya zirvesinde 25 Mayıs Afrika için düzenlendi. Medya zirvesine Afrika’dan diplomatlar, siyasal katılımcılar ve pek çok kamu görevlisi katılım sağladı. Zirvenin açılış konuşması Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı Profesör Doktor Fahrettin Altun tarafından yapıldı. Zirvede ise asıl amaç Türk ve Afrika Medya iletişimini daha da güçlendirilmesi ve artırılması konularına değinildi.

Fahrettin Altun’un Zirvede Değindiği Konular

Fahrettin Altun zirvede siyasi konular dışında da pek çok konuya değindi. Türkiye’de özellikle son 20 yıldır kalkınmanın devam ettiği ve bunun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde olduğu vurgulandı. Ayrıca hem ülkemizde hem de tüm dünyada demokrasinin önemi ve millet ve toplumun önceliklerinin önemli olduğu konularına da değinildi.

Dünyadaki Adaletsizlikler Son Bulmalı

Fahrettin Altun milletin önemi ve demokrasinin önemini vurgu yaparak tüm ülkeler ve dünyadaki adaletsizliğin son bulması gerektiğini dile getirdi. Tüm bu konuların her biri zirvede oldukça dikkat çekti. Özellikle Türkiye’nin dış ülkelerden ve batıdan artık Emir almadığını ve tamamen kalkınma gücü yüksek olan bir ülke olduğu da Fahrettin Altun tarafından vurgulandı.

Bir yandan da Türkiye’nin dış politikalarda sürekli olarak geliştiği ve başarı elde ettiği de vurgulandı. Aynı zamanda Türkiye adına yapılan bütün karalama ve iftira ile alakalı olumsuz tüm gelişmelere karşı Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dayanıklı olduğu da yine Fahrettin Altun tarafından vurgulandı.

Medya Zirvesinde Şefkat Eli Derneği

Şefkat eli Derneği özellikle afrika’da büyük projeler sürdüren dernektir. Bu yüzden de özellikle Medya zirvesindeki katılımı oldukça önemli oldu. Şefkat Eli Derneği özellikle Afrika için su kuyuları ve daha pek çok proje yapan bir dernek olduğundan dolayı Afrika zirvesinde yer aldı. Hem yurtiçi hem de yurt dışı Afrika yardımları ile birlikte Şefkat eli Derneği’nin Afrika Türkiye Medya zirvesi katılımı da oldukça önemliydi.

Şefkat Eli Derneğinin Yaptığı Yardımlar

Şefkat ile Derneği uzun yıllardır Afrika için yaptığı pek çok yardımlar ve su kuyusu açtırma gibi durumlardan dolayı dikkat çeken bir dernektir. Afrika’ya yaptığı yardımlar ile ön planda olan Şefkat Eli Derneği’nin zirvedeki yeri pek çok açıdan önemliydi. Afrika'nın genel olarak uzun süredir su konusunda ve yiyecek konusunda eksiği olması tüm dünyada bilinen bir konudur. Bu anlamda özellikle Şefkat Eli Derneği tarafından yapılan yardımlarla birlikte Afrika halkına çok fazla yardım söz konusu oldu.

Fahrettin Altun'un Afrika Medya ilişkilerinin daha da gelişmeye yönelik çalışmalara vurgu yapması da dikkat çekti.