Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Suriye’deki İftar Yemeği Kardeşlik ve Barışı Güçlendirdi

Suriye’deki İftar Yemeği Kardeşlik ve Barışı Güçlendirdi

İftar organizasyonu, topluma dahil olmak ve kendilerinden daha az şanslı olanlara yardım etmek isteyen derneğimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Kuruluşundan bu yana birçok kişiye yardım eden derneğimiz, aynı zamanda çalışmalarını genişleterek sürdürmeye devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine yardım etmek için iftar organizasyonu düzenliyoruz. Yiyecekleri topluyoruz, ulaşımını sağlıyoruz ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz.

Müslümanların ramazanda oruç tutup oruçlarını açmak için bir öğün olan iftarla açmaları bir gelenektir. Derneğimizin aldığı destekler ile Suriye’de yaşayan Müslümanlara verdiği iftar yemeği, kendilerinden daha az şanslı olan başkalarına karşı bir hayırseverlik ve nezaket eylemidir. İnsanların yemek yemek için bir araya gelip birlik sağladığı sosyal bir etkinliktir. Suriye’deki iftar yemeği kardeşlik ve barışı güçlendirdi.

Suriye’de Müslümanları Bir Araya Getiren İftar

İftar organizasyonlarının düzenlenmesi için bir derneğin ya da kuruluşun olması gerekir. İşte burada biz devreye giriyoruz. Düzenli olarak iftar etkinlikleri düzenliyoruz ve ihtiyacı olanlara destek oluyoruz. İftar organizasyonumuz, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç duydukları yiyecek ve kaynakları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak ihtiyaç sahiplerine umut vermek için çalışır. Derneğimizin Suriye’de sunduğu bu organizasyon, ihtiyaç sahipleri için iftar programı yürüten bir sosyal girişimdir.

Ramazan’da hayatta kalma veya yeterli beslenme imkânı olmayanlara yemek ve hizmet veriyorlar. İhtiyaç sahiplerine iftar vermek kolay değil. Dikkate alınması gereken birçok şey vardır ve doğru yeri bulmak her zaman kolay değildir. Derneğimiz, destekçilerin ve gönüllülerin yardımı ile en iyi şekilde çalışarak iftar yemeği veriyor. Suriye’de Müslümanları bir araya getiren iftar ile Müslüman aleminde yardımlaşmanın önemini gösteriyoruz.

Ramazan Ayında Suriye’de İftar Bereketi

Derneğimiz, mübarek Ramazan ayında iftar sıkıntısı çekenlere yemek ve gıda sağlayarak yardımcı oluyor. Amacımız, bizden daha azına sahip olanlara huzur içinde oruçlarını açmalarına fırsat vererek, yüklerini hafifletmeye yardımcı olmaktır. Suriye’de verdiğimiz iftar yemekleri her zaman Müslümanların kardeşliğini ve barışını güçlendirme konusunda yardımcı oluyor. Hayırsever destekçilerimiz ve değerli gönüllülerimiz ile her geçen gün daha fazla insana yardım etme ve iftar yemekleri verme fırsatımız oluyor.