Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Suriye Şefkat Eli Ekmek Fırınları Tarafından Savaş Mağdurlarına Sıcak Ekmek

Suriye Şefkat Eli Ekmek Fırınları Tarafından Savaş Mağdurlarına Sıcak Ekmek

Hatırlar mısınız eskiden askı ekmek uygulaması vardı çoğu fırınların yaptığı. Fırını işletenler ekmek alıp satılan bölümün müşterinin beklediği tarafına bir ip gererdi. İpi gören durumu müsait olan her müşteri ayriyeten ekmek poşetletir.

Onunda ücretini ödeyip askıya bağlayıp giderdi. Ekmek alamayan, parası olmayan ihtiyaç sahibi kimselerde gelir o ekmek poşetlerinden ihtiyacı olduğu kadar ödeme yapmadan alırdı. Böylelikle bu incelikli yardımlaşma sürekli olarak devam ederdi fakat günümüze ulaşamadı bu uygulama.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Unuttuklarımızı Hatırlattı

Eski darlık yokluk kalmadı ülkede (ekmek, tüp, yağ kuyrukları vb.) ama açı unuttuk. Yiyebileceğimizin fazlasını yemeye başladık. Kış günü komşunun yakacağı var mı demedik, giyeceğimizin fazlasını almaya başladık israfı sevdik. Askıya ekmek asmayı unuttuk, yardımlaşmayı unuttuk, bizden daha iyilerine baktık, ama durumu bizden kötü olanları gözetmeyi unuttuk. Biz unuttuk ama Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği unutmadı.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Suriyeli Savaş Mağdurlarının Yanında

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, Suriye’de yaşanan krizle beraber başlattığı ekmek dağıtımları kentlerde devam ediyor. Şefkat Eli Ekmek fırınlarında Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ekipleri tarafından günlük ortalama 1500 ila 2000 kişilik ekmek dağıtımları gerçekleştiriliyor. Suriye un kampanyası ile birlikte Suriyelilerin yaşam şartlarını kolaylaştırmak amacı ile destek olmak isteyen herkes derneğe resmi sitelerinden ulaşılabilir.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Şeffaf Bir Çalışma Politikası İzliyor

Aracılar yoluyla başkalarına yardım eden çoğu kişinin aklındaki soru şudur; Acaba yardımım gerçekten yerine ulaştı mı? Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ne yapıyor biliyor musunuz? Yardım tırları hazırlanırken de götürürken de dağıtılırken de video çekiyor ve bunları birleştiriyor. Daha sonra da yayınlıyor, kimsenin zihninde soru işareti kalmıyor.

Ayrıca projede çok fazla emek sarf eden kişi ya da kurumların isimlerini gerek videoda gerekse bilgi geçtikleri yazılarda özellikle belirtiliyor. Örneğin Suriye ye yapılan un yardımı için üstün çaba sarf eden canla başla çalışan Almanya gönüllülerinden Nur Şirin, Serpil Alp ve Mina Yaşar' a minnetlerini ifade etmek için Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği gönderilen tırların üzerine bu üç hanımın adını yazdırmıştır.