Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Suriye Kış Yardımı Çalışmaları

Suriye Kış Yardımı Çalışmaları

Yardıma muhtaç insanlara gerekli yardımların ulaşması hedefiyle yola çıkmış olan Şefkat Eli Suriye’ye kış yardımı yapıyor. Toplanan bağışlar sayesinde ulaştırılan bu yardımlar ile Suriye halkının soğuk kış aylarını daha iyi şartlarda geçirmesine yardımcı oluyor. Ayrıca ulaştırdığı yardımlar sayesinde savaş altında olan Suriye halkının yalnız olmadıklarını anlamalarını sağlıyor.

Şefkat Eli Derneği Suriye Kış Yardımları

Şefkat Eli Derneği yıllardır savaşla mücadele eden Suriye topraklarında ve sığınma kamplarında yaşayan insanlara yardımlarını ulaştırıyor. Derneğin kış yardımı kapsamında Suriye’ye ulaştırdığı yardımlar ise şunlardan oluşuyor;

  • Briket ev
  • Soba
  • Kömür
  • Battaniye
  • Mont, bot, bere, atkı, eldiven

Bu yardımlar belirlenen bölgelerde muhtaç durumda olan tüm insanlara ulaşacak şekilde dağıtılmaya çalışılıyor. Yapılan yardımlarla insanların soğuktan korunması sağlanabiliyor.

Şefkat Eli Briket Ev Yardımı

2017 yılından beri savaş içerisinde olan Suriye’de yaşayan pek çok insan zorlu yaşam mücadelesi veriyor. Savaş nedeniyle evlerinden ayrılmak zorunda olan insanların birçoğu sokaklarda ve çadırlarda yaşamaya çalışıyor.

Yoksulluk ve kimsesizlik içerisinde yaşamaya çalışan halka Şefkat Eli briket ev yardımında bulunarak onların sokakta yaşamaktan kurtulmalarına yardımcı oluyor. Bağışlar sayesinde İdlib’te yapılan briket evlere ihtiyaç sahibi insanlar yerleştirerek yaşam sürmeleri sağlanıyor. Böylelikle çadırda veya sokakta yaşamak zorunda olan insanların hastalıktan ve soğuktan korunmaları sağlanıyor.

Şefkat Eli Derneği Kömür Yardımı

Şefkat Eli Derneği Suriye’ye kış yardımları kapsamında Suriyeli mültecilere kömür yardımı yapıyor. Kömür yardımı sayesinde Suriye’nin Afrin, El bab ve İdlib gibi bölgelerinde yaşayan insanların ısınma sorununa çözüm bulunmasına yardımcı oluyorlar. Kömür yardımının ulaştırılacağı bölgeler dernek tarafından aciliyet sırasına göre belirlenerek dağıtım yapıyor. Ayrıca dağıtımın kömür miktarına uygun olarak ihtiyaç sahibi tüm bireylere ulaştırılması hedefleniyor.

Suriye topraklarında hazırlanmış kamplarda yaşamaya çalışan Suriyelilerin belirli bölümünün kömür kullanabilecek sobaları bile bulunmuyor. Bu durumda dernek kömür yardımına ek olarak soba yardımında da bulunuyor. Bu sayede insanların ısınmalarını sağlayacak sobalara ve kömürlere sahip olmalarını sağlıyor. Böylelikle çocuklar, yetimler ve dullar yağışlar nedeniyle ortaya çıkan kış soğuğunda üşüyerek hasta olmaktan kurtuluyorlar.

Şefkat Eli Suriye Kış Yardımıyla Çocukları Mutlu Ediyor

Suriye’de yaşanan savaştan en çok etkilenen kişiler çocuklar oluyor. Ailelerini kaybeden ve kimsesiz kalan pek çok çocuk kamplarda yaşamaya çalışıyor. Şefkat Eli Suriye için düzenlediği kış yardımlarıyla çocukların mutlu olmalarını sağlıyor. Soğuk havaların etkili olduğu bölgelerde çocukların üşümeleri kaçınılmaz oluyor.

Dernek çocuklar başta olmak üzere zor durumda olan insanlara yaptığı battaniye, atkı, bere, bot, mont ve eldiven yardımıyla onların soğuktan korunmalarını sağlıyor. Bu yardımlar sayesinde yeni eşyalara sahip olan çocuklar ve ihtiyaç sahipleri mutlu olarak dertlerini biraz olsun unutma imkanı buluyorlar. Ayrıca kar yağışının yaşandığı bölgelerde imkansızlık nedeniyle karın keyfini çıkaramayan çocuklar aldıkları mont ve botları giyerek karın keyfini çıkarabiliyorlar.