Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Su Kuyusu Açılışları Tüm Hızı İle Devam Ediyor

Su Kuyusu Açılışları Tüm Hızı İle Devam Ediyor

2021 Yılının ilk çeyreğinde de 7. Etap için su kuyusu açılışı gerçekleştirildi. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, 2021 yılında da Afrika Yardım Organizasyonları çerçevesinde 14 – 21 Şubat tarihleri arasında 7. Etap Su Kuyusu açılışı ve yardım çalışmaları tamamlanmış oldu.

Su Kuyuları Açıldı!

2021 yılının Şubat ayında ise Çad’ın başkenti N’Djamena şehrine ortalama 8-9 saat kadar uzakta ihtiyaç sahibi 23 köy vardı. Bu 23 köyde elektrik, su ve yol yoktu. Bu köylere ulaşılarak su kuyuları açıldı. Yağmur birikintileri ile ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan ihtiyaç sahibi insanları su ile kavuşturdular. Bu köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi insanların mutluluğunu da hayırsever vatandaşlar birlikte paylaşmayı ihmal etmediler.

Açılan su kuyuları, ‘’Ümmet Su kuyuları’’ ile kişisel olarak hayırseverlerin açtırmış olduğu su kuyuları olarak iki çeşittir. Bu suyu kuyularının açılışının her bir aşaması, yapım ve inşa video ve görüntüleri, bağış yapan hayırsever vatandaşların cep telefonlarına SMS olarak iletildi. Böylece hem hayırsever vatandaşların güvenleri kazanıldı hem de ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçları giderilmiş oldu.

Öğrenciler de İhmal Edilmedi!

Bütün bunların yanı sıra İslami ve insani Yardım Organizasyonları kapsamında N’Djamena şehrinde yer alan medrese ve eğitim kurum ve kuruluşlarında eğitim almakta olan 2500 öğrenciye Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Ayrıca bu medreselerde ihtiyaç sahibi olan 100 öğrencinin de giyim paketi ve ayakkabı ihtiyaçları giderilmiş oldu.

Söz konusu bölgeler genel olarak Afrika ülkeleridir. Afrika ülkeleri yiyecek ve içecek başta olmak üzere birçok şeye ulaşmada büyük sıkıntılar çekiyor. Bu sebepten ötürü bir parça ekmeği bile kimi zaman bulamayan bu bölgelere yine hayırseverlerin yapmış olduğu bağışlar neticesinde gıda paketleri, 356 aileye ulaştırılmış oldu.