Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Sizin Desteğiniz Olmadan Asla (Antalya Orman Yangını)

Sizin Desteğiniz Olmadan Asla (Antalya Orman Yangını)

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, Türkiye’ de meydana gelen tüm afetlerde olduğu gibi Antalya ilimizin Manavgat ilçesinde oluşan orman yangınlarında da vatandaşlarımızın yanında bulundu. Tek Manavgat ilçemizde olmayıp Türkiye'nin bazı bölgelerinde meydana gelen yangınları nedeniyle, yangından etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için dernek de çalışan ve gönüllü olan kişilerle sahada kesintisiz çalışmaları devam ediyor.

Yangınların söndürülen bölgelerdeki yerleri tek tek gezerek ihtiyaç listeleri oluşturmaya devam ediyor. Evi yanmış vatandaşlarımıza öncelik vererek yaşamlarını idame ettirecek gıda, giyim, hijyen paketi ile birlikte hayvanları içinde ayrıca saman, yem ve birçok ihtiyaçları doğrultusunda ekiplerimiz tarafından yardım ediliyor.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Gece Gündüz Ayrımı Yapmadan Çalışıyor

Şefkat Eli ekipleriyle birlikte gönülleri de gece gündüz demeden yardıma koşmaktadır. Gece saatlerinde çevre illerden gelen tır ve kamyonlardaki yardım malzemeleri bölgede oluşturulan depolara indiriliyor. Köylere büyük araçlar giriş yapamadıklarından dolayı gelen malzemeleri kamyonet gibi daha küçük araçlara aktarım işleri yapıyor. Çok zaman geçmeden sabahın ilk ışıklarında ise oluşturulan ihtiyaç listelerini paketlere hazırlayarak ailelere dağıtımı gerçekleştiriliyor. Ortak talep hem halkımız hem de ormanlarımızın kısa süre zarfında eski güzel günlere geri dönmesidir.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Fidan ve Hayvan Yardımı

Resmi makamlar ile görüşmelerimiz sonucunda Şefkat Eli Derneği adı altında, 100 bin fidan dikimi ile geçimini hayvancılıktan sağlayan kişilerin küçükbaş - büyükbaş hayvan desteği sağlanacak. Hem yurt içinden hem de yurt dışında yaşanılan tüm doğal afet sonrasında derneğin imkanları doğrultusunda yardım ulaştırılacaktır. Yangınların yoğun olarak yaşanılan bölgelerde oluşturulan depolara Türkiye'nin her yerinden ev eşyası, beyaz eşya , kıyafet, temizlik gibi yardım malzemeleri gönderilip burada toplanılmaktadır.

Yanan ormanların yeniden doğaya kazandırmak için de ayrıca çalışmalar yürütülmektedir. Türkiye genelindeki fidan kampanyalara yardım etmekle birlikte Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ekipleri ve gönülleri ile birlikte de ayrıca fidan dikimi gerçekleştirilmektedir. Yangınların ayrıca başka yerlere sıçrama olmaması için itfaiye çalışanlara ve yardım ekiplerine ayrıca yardım edilmektedir. Can ve mal kaybının en aza inmesi için Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ekipleri her zaman hazır haldedir.