Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağının Açılışı Yapıldı

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağının Açılışı Afrika'da Yapıldı

İhtiyaç sahibi insanların bulunduğu toplumlarda temiz suya olan ihtiyaç başlıca sorunların başında gelirken, binlerce insan sağlık anlamında da standartların altında kalıyor. Salgın hastalıklarla yeterince mücadele edilememesi ve zayıf beslenmeden kaynaklı bağışıklığın düşük olması gibi birçok etken bu tür toplumlarda sağlık kuruluşlarına olan ihtiyacın daha da artmasına neden olmaktadır.

Şefkat Eli Derneği birçok konuda birçok ülkeye yardım elini uzatırken, Afrika Çad bölgesinde Sağlık Ocağı açılışı ile bir kez daha insani yardımlardan birini gerçekleştirdi. 6 odadan inşa edilmiş olan sağlık ocağından yaklaşık 26.000 kişi ücretsiz olarak sağlık imkânlarından yararlanabilecek.

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı’nda Hangi İmkânlar Var?

Afrika Çad’da açılışı gerçekleştirilen Sağlık Ocağına Şehit Ömer Halisdemir ismi verildi. Müşahede ve ilaç odası, laboratuvar odası, muayene odası ve doğumhane gibi donanımlı özelliklere sahip olan sağlık ocağı temel sağlık olanaklarından dileyen herkesin yararlanmasını sağlayacaktır.

Afrika halkının büyük ölçüde toplumsal sağlığına katkı sağlayacak nitelikteki sağlık ocağı rutin aşıların ve salgın hastalıklarla mücadele için bir adet aşı odası da barındırıyor.

Şefkat Eli Sağlık Ocağı Bağışlarının Önemi

Yoksulluk sorununu hat safhada olduğu Afrika gibi ülkelerde çeşitli sağlık kuruluşlarının temeline imza atabilmek ve tamamlanıp hizmete açabilmek için yardımseverlerin bağışları son derece önemlidir. Maddi açıdan durumu iyi olan toplumlarda yaşayan bireyler için önem ifade etmeyen miktarlar, yardıma muhtaç insanlar için oldukça büyük öneme sahip niteliğe sahiptir.

Şefkat Eli Derneği olarak sağlıklı ve refah seviyesi yüksek toplumlar için yardım amacıyla kurulmuş derneklere bağışta bulunmanın değeri çok fazladır. Devletlerin vatandaşlarına sunduğu sağlık imkânlarından yararlanmak her bireyin doğal hakkıdır. Bu doğal hakkı bile bulmakta güçlük çeken Afrika halkı için Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı toplumsal sağlığın kazanılmasında etkili olması düşünülmektedir.

Şefkat Eli Derneği Yardımları ile İnsanlara Işık Oluyor

Açlık başta olmak üzere susuzluk ve yoksulluk ile mücadele ederken birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmak Afrika’da yaşayan kişiler için kaçınılmaz kaderlerden biri oluyor. Bilinçli ve yardımsever bireylerin katkıları sağlık ocaklarının yükselmesi için birer tuğlaya dönüşmekte ve Şefkat Eli Derneği aracılığıyla bu bağışlar en doğru adresini bulmaktadır.