Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı İnşaatı Devam Ediyor

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı İnşaatı Devam Ediyor

Bazı ülkeler, yaşam şartları konusunda ne yazık ki bizler kadar şanslı değillerdir. Özellikle de Afrika, insani yardımlara en fazla ihtiyacı olan yerlerin başında yer alır. İnsanlar, orada yemeye yemek, içmeye su bulamaz haldedir. Müslümanın, yardıma muhtaç olan insanlara yardım elini uzatması önemlidir. Çünkü onlara bir el, bir umut ve bir nefes olmak iyiliklerin en güzelidir. Bu iyiliğin bilinci üzerine kurulan ve bu bilinçle hareket eden Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneği, önemli yardım çalışmaları ile bilinen bir dernektir.

Aklınıza gelen her türlü yardım durumuna el uzatan bir kurum olması, derneğin başka ülkemiz dışında da çalışmalar sergilemesine neden olmuştur. Derneğin son çalışmaları arasında Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı inşaatı çalışması bulunuyor. Şefkat Eli Afrika'da sağlık ocağı ihtiyacının karşılanmasını hedefliyor. Afrika ülkesi olan Çad'da yapılan bu sağlık ocağı, bölge halkının sağlık problemlerini çözebilmek amacıyla yapılıyor. Bu sağlık merkezinin inşaatı hale devam ediyor. Ancak bitiminde 26.000 kişilik kapasiteye sahip olan bir sağlık merkezi Afrikalılara sunulmuş olacak. Bu sağlık merkezi, 225 metrekare alan üzerine 6 odalı olacak şekilde planlanmıştır.

İnsan olmanın, başka insanlara yardım etmekten geçtiğine inanan dernek, Afrika'daki sağlık sorunlarının bir nebze azaltılmasını amaçlıyor. Ülkede yaşanan sağlık sorunlarının çok yaygın olması ve bu sağlık sorunları için yeterli sağlık merkezinin bulunmaması, insanların göz göre göre ölmelerine neden oluyor. Bunun farkında olan Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı sayesinde bu eksikliği kapatmak istiyor. İnşaat henüz tamamlanmamıştır. Çalışmalarını sürdüren dernek, sağlık ocağının en kısa zamanda biteceğini bildiriyor.

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı'nda Hangi Bölümler Olacak?

Şehit Ömer Halisdemir Sağlık Ocağı tamamlandığında içerisinde birçok bölüm hizmet verecektir. Başta genel muayenehane hizmetleri bulunacaktır. Bu bölümde hastaların genel muayeneleri için gerekli olan her şey bulunacaktır. Muayenehane, hijyen kurallarına uygun şekillerde kullanıma sahip olacaktır.

Genel muayenehaneler dışında doğumhane ve acil odası gibi bölümler de yapılıyor. Ayrıca hastaların kolay bir şekilde ilaç alabilmelerini sağlamak için eczane bölümü de düşünülmüştür.

Sağlık ocağı içerisinde doktorlara özel doktor odası ve hastalara özel bekleme salonu bölümü de vardır. Sağlık merkezinde bu tür detaylara önem veren Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, temel sağlık sorunlarının giderilmesini amaç edinmiştir. Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.