Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Yetim Programı Organizasyonu

Şefkat Eli Yetim Programı Organizasyonu

Yetimlerin yüzünü güldürmek isteyen bağışçılar ile beraber, bu kış ta pek çok mazlum ve yoksul ailelerin çocukları için kışlık yardımları şefkat eli derneği tarafından yapıldı… Afganistan’da mazlum çocuklara yönelik yapılan bu yardımlar, çocukların tüm kış yüzünü güldürmeyi başaracaktır. Şefkat eli derneği, bilhassa mazlum coğrafyalarda yer alan yoksul aliler ve yetim çocuklar için tüm yıl canla başla çalışmalarını sürdürmüştür. 2021 yılında aktif olarak dünyanın her köşesine ulaşmayı hedeflemiş ve özellikle kış aylarında çocukları soğuktan korumayı düşünmektedir.

Şefkat eli derneği, sadece yaptığı maddi ve ayni yardımlarla değil, aynı zamanda da doğal afet gibi durumlarda da her zaman ülkemizin yanında olmayı başaran nadir derneklerden biridir. Almış oldukları doğal afet eğitimleri ve yaptıkları tatbikatlarla son dönemde ön plana çıkmayı başaran dernek, şimdide Afganistan’da ki yoksul çocukların imdadına koşmuştur.

Şefkat eli derneği yetim programı organizasyonu sayesinde Afganistan başta olmak üzere yoksul ve savaşın en acı geçtiği ülkelerde bağışçıların desteği ile hakka olan hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Derneğe bağışta bulunan herkes ve yine bağışta bulunmak isteyen herkes, daha huzurlu bir şekilde yapılan çalışmaları takip etmektedir.

Yetim Programı İçinde Neler Yer Alıyor?

Bilindiği gibi ülkemizin en köklü yardım kurumlarından biri olan şefkat eli derneği, Afganistan’daki annesiz ve babasız olan mazlum çocukların imdadına koşmaktadır. Yüzlerde bir umut ve tebessüm oluşturan bu dernek, çocuklara çeşitli yardımlar yapmaktadır. Program kapsamında ise yapılan yardımlar;

  • Bot yardımları; minik ayaklar soğuktan üşümesin ve kış aylarını daha sıcak geçirsin diye çocukların kışlık ayakkabı ve bot ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çocuklar sadece bot yardımı değil, aynı zamanda içlerinde bir umut pınarı ile yardım severlere dualarını eksik etmemektedir.
  • Mont yardımları; çocuklar üşümesin diye ihtiyaç sahibi çocuklar için mont yardımlarını kış aylarının başında başlatan dernek, sayesinde artık kış ayları boynu bükük yetimler için daha rahat bir hale gelmektedir. Kız çocukları için ve erkek çocukları için yapılan mont yardımları, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
  • Kışlık giyecek yardımları; kış ayları yoksul ve yetimler için daha zor geçmektedir. Üstelik Afganistan soğuk bir ülke olduğu için burada çocuklar diğer bölgelere göre daha hızlı hastalanıp, halsiz düşebiliyor. Yardım severlerin de destekleri sayesinde artık kış ayları her zamankine göre biraz daha rahat geçecek bir hale gelmiştir. Çocuklar için kalın ve sıcak kışlık giyecek yardımları yapılmaktadır. Başta destek veren bağışçılar ve daha sonra yetim çocuklar bu kış daha mutlu bir sene geçireceklerdir.

Ayrıca şefkat eli derneği, kışlık giyecek yardımlarına ek olarak gıda ve ilaç yardımlarını da tüm hızı ile sürdürmektedir. Daha fazla mazlum çocuklara ulaşmayı hedefleyen derneğe bağışçılar tarafından olan ilgi de oldukça yüksek. Burada denek çalışanları ve dernek üyeleri gerçek ihtiyaç sahibi herkesi bulup, bu yönde yardımlarını sürdürmektedir.

Boynu bükük bebekler, kız çocukları ve erkek çocukları artık kışlık giyecekleri ile daha umutlu günlere merhaba diyerek gülümsüyor. Sizler de derneğe bağışta bulunarak, hem ülkemizdeki zor durumda olan kişilere hem de diğer ülkelerdeki maddi açıdan yokluk çeken kişilere destek olmayı sürdürebilirsiniz. Şefkat eli derneği yetim programı organizasyonu destek olup, bir çocuğun tebessümünde yer almak işte bu kadar kolay…