Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli, Ramazan'da 25 Ülkeye Yardım Ulaştıracak

Şefkat Eli, Ramazan'da 25 Ülkeye Yardım Ulaştıracak

2010 yılında temelini atılan derneğimiz, 2017 yılında Şefkat Eli Derneği olarak faaliyetlerimize başladık. Yardım seven kardeşlerimizin bağışlarını, gönüllü çalışanlarımızın katkıları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırma gayemiz, gün geçtikçe katlanarak devam etmektedir. Faaliyetlerimiz yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2022 yılında da yurt içi ve yurt dışı yardım faaliyetlerimiz, gönüllülerimiz ve yardım sevenlerimizin katkıları ile yoğun bir şekilde devam edecek. Müslümanlar arasında yardımlaşmanın, kucaklaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan Ayında, 25 ülkeye yardım ulaştırmak, planlarımız arasında yer almaktadır.

Şefkat Eli, Ramazan’da 25 Ülkeye Hangi Yardımları Ulaştıracak

Ramazan Ayı fitre, zekat ve mağfiret ayı. Yardıma ihtiyaç duyulan 25 ülkede, yardıma ihtiyaç duyan kardeşlerimizi tespit ederek, hayırseverlerden temin edilen fitre ve zekatları, ulaştırma gayesindeyiz. Çocukları sevindirmek her zaman mübarek bir vazifedir. Ancak Ramazan Ayında çocukları giydirmek, sevindirmek daha bir anlam kazanır. Yardım ulaştıracağımız ülkelerde, yardıma ihtiyaç duyan çocukları giydirmek planlarımız arasında.

Bilindiği üzere Ramazan Ayını anlamlı kılan olaylardan biri de, Ramazan sofraları. Belirlediğimiz ülkelerde, Müslüman kardeşlerimizin sofralarına katkıda bulunmak amacıyla, belirlenen noktalarda iftar sofraları kurmak gayesindeyiz.

Şefkat Eli, Ramazan Ayında Hangi Ülkelere Yardım Ulaştıracak

Şefkat Eli Derneği olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, yardıma ihtiyaç duyan insanlara yardım ulaştırmak gayesi ile hizmet vermekteyiz. Dil, din, ırk, renk gözetmeden hizmet götürmek amaçlarımız arasındadır. Dünya üzerinde yardıma en fazla ihtiyaç duyan coğrafya Afrika Ülkeleridir. Ramazan Ayında yardım elimizi uzattığımız ülkeler arasında, yardıma ihtiyaç duyan Afrika Ülkeleri ağırlıktadır.

Şefkat Eli, Ramazan Ayından Başka Yardım Yapıyor Mu?

Şefkat Eli Derneği olarak, yılın her ayı yardım faaliyetlerimiz, yurt içi ve yurt dışı olarak devam etmektedir. Özellikle Afrika Ülkelerinde su kuyusu açmak, sünnet, gıda ve giyecek yardımı yapmak yapılan faaliyetlerden bazılarıdır. Yurt içi ve yurt dışı toplu sünnet törenleri tertiplemek, imkanları bulunmayanların katarakt ameliyatlarını yaptırmak, adak kurbanlarının etlerini muhtaçlara dağıtmak, faaliyetlerimiz arasında yer alır. Manevi duyguların gelişmesine katkı sağlamak için, Kur’an-ı Kerim hediyelerimiz arasında yer alır.

Şefkat Eli Ramazan Yardımı Online İşlemler

Derneğimizin amaçlarına uygun olarak, daha iyi hizmet verebilmek için resmi web sitemizde nakdi yardım ve bağışların kabulü gerçekleştirilir. Derneğimizin resmi banka hesaplarında biriktirilen paralar, yardıma ihtiyacı olan kişilerin hizmet vermek için kullanılır. Ayrıca yardım ihtiyacı olan kişiler ve yardımda bulunmak isteyenlerin buluşma adresi olan online sitemiz sayesinde, başvuru işlemleri de yerine getirilir. İletişim kanalları açık bulunan sitemiz 7/24 hizmet verir. Derneğimizin Afrika Ülkelerinde susuz topraklarda, su kuyuları açmaya yönelik faaliyetleri devam etmektedir.

Şefkat Eli Ramazan Yardımı Olarak Hangi Bağışları Kabul Eder?

Derneğimiz her yıl olduğu gibi, bu yılda yurt içi ve yurt dışı yardıma muhtaç olan kardeşlerimiz ile yardıma etmek isteyen gönüllülerimizi arasında köprü kurmayı amaçlamaktadır. 2022 yılı için yurt dışı olarak, 24 ülkeye bu amaçla faaliyetlerimiz içerisine aldık. En fazla ihtiyaç duyulan ürünler arasında, gıda ürünleri gelmektedir. Fitre, fidye, zekat ve diğer nakdi yardımlar yardım yapan hayırseverlerden beklenen yardımlardır. Ayrıca giyim eşyası, kurban bağışlarına ihtiyaç duyulmaktadır.