Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Kurban Vekalet Ücreti 2021 Yılında Ne Kadar

Şefkat Eli Kurban Vekalet Ücreti 2021 Yılında Ne Kadar

Şefkat Eli Derneği 2010 yılında gönüllü faaliyetlerde bulunup 2017 yılında ismini resmi olarak almış bir dernektir. Dernek uluslararası alanda bir ülkeye bağlı kalmaktansa ihtiyacı olan her ülkeye su kuyuları açıp, süt veren keçi yardımında bulunan, ekmek dağıtan bir yardım kuruluşudur.

Şefkat Eli Derneğinin birçok yardımı mevcuttur. Afrika' da kuranı zor şartlarda öğrenen öğrencilere haklında yardımıyla kuran bağışlar. Kıyafetsiz, ayakkabısız olan çocuklara giyim paketi ve ayakkabı yollar. Suriye’deki insanlar için ekmek ve un yardımı yapar. Suya muhtaç olan yerlere su kuyuları açar. Bunun gibi daha birçok hizmete vesile olur.

Şefkat Eli Derneği Kurban Vekaleti

Her sene kurban zamanında Afrika’da kurban kesip ihtiyacı olanlara dağıtılmasına aracılık eden bir dernektir. Kurbanınızı buradan vekalet vererek kestirebilirsiniz. Kurbanınız kesildiği andan hemen sonra size kurbanınızın kesilme anına ait video atılır. Kurban vekalet ücreti ise 2021 yılında 800 TL olarak belirlenmiştir.

Şefkat Eli Derneği 2021 kurban ayında '' Bu kurban içim rahat. '' sloganını kullanmayı hedefliyor. 4 kıtada yaklaşık 50 bini geçen kurban kesmeyi amaçlıyorlar. 2010 yılından bu yana yardım etmek isteyen insanların ve yardıma ihtiyacı olan ailelerin yardımına bu senede koşacak bir dernektir. Türkiye' de ve yurt dışında da gerçekleşen kurban kesimi şefkat eli derneği ekipleri tarafından titizlikle ve İslam dinine uygun kesilmektedir.

Kurban pazarından seçilen hayvanlar veteriner kontrolüyle İslam’ın ilkelerine bağlı kalarak seçilmektedir. Kesim yapılan yerin hijyenine dikkat edilmektedir. Kesilen etler ihtiyaç sahiplerine, yetimhanelere, evsizlere eşit şekilde paylaştırılmaktadır.

Şefkat Eli Derneği '' Bu kurban içim rahat. '' Sloganını Seçmesinin Sebebi

Derneğin '' Bu Kurban İçim Rahat '' sloganını kullanmasının sebebi 800 TL ücret verip kurban hissesi alarak kurban vekaleti olan kişilerin gönül rahatlığıyla kurbanını kestirecek olmasıdır. '' Bu kurban içim rahat.'' sloganıyla kurban vekaleti veren kişiye kesim esnasında ve kesimin hemen ardından kurban kesim fotoğraflarının SMS ile iletilecek olmasıdır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kurban bağışı yapılabilir ve ihtiyacı olanlarla paylaşılır.