Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Suriye'de

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Suriye'de

Suriye' deki rejim karşıtları ve rejim yanlıları arasında mağdur olan, ezilen, zarar gören kimi ailesini kimi evladını kimi işini kimi sağlığını yitirmiş o kadar çok yardıma muhtaç insan var ki orada. Başınızı ne yana çevirseniz kanayan bir yara ağlayan bir çift göz, annesini arayan çok fazla çocuk bakışları görürsünüz.

Bir de bu aralar mutlaka hepsini üşüyen titreyen hasta bir şekilde görürsünüz çünkü taş taş üstünde kalmamış bir memlekette barınacak ev yoktur, yiyecek içecek gibi gereksinimlerin olabilmesi için üretim gerekli, ticaret gerekli ama yoktur! Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği bu yokları var etmek üzere Suriye ye üç tır yardım ulaştırdı.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Hakkında

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği 'inden haberdar mısınız? Savaş mağdurlarına, yoksullara, öksüz ve yetimlere, hastalara ve herhangi bir sebeple yardıma muhtaç olan insanlara zamanında yardım etmek için çaba harcayan bu dernek, çok fazla ülkede faaliyet göstermiş, yardımlarını ulaştırmıştır. Derneğin faaliyet gösterdiği;

  • Ümmet su kuyuları: özellikle başta Afrika kıtası olmak üzere, temiz suya muhtaç bölgelerde, kuyular açarak su ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olunuyor.
  • Katarakt ameliyatları
  • Cami ve mescit yapımı
  • Süt veren keçi (Afrika)
  • Bisiklet ve giyim paketlerinin dağıtımı (Afrika)
  • Kurban çalışmaları
  • Kur'an-ı Kerim hediyesi

gibi projeler örnek verilebilir. Yukarıda maddeler halindeki hizmetlere bakarak Şefkat Eli İnsani Yardım Derneğinin neler yaptığı bağışları nasıl kullandığı ile ilgili fikir edinilmiş edinmek mümkün.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Suriye ye 3 Tır Temel İhtiyaç Maddesi Yolladı

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, Suriye kış çalışmaları kapsamında Suriye-İdlib bölgesine; bir tır battaniye, bebek bezi, döşek, yorgan vb. ihtiyaç malzemeleri ulatırmış bulunuyor.

Çadır kentlerde zorlu kış şartlarına rağmen yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi aileler için; bir tır yirmi beş ton yakacak kömür, bir tır yirmi beş ton un, ekmek yapılıp dağıtılmak üzere Cilvegözü sınır kapısından geçerek Suriye’ de bulunan Şefkat Eli fırınlarımıza ulaştırıldı.

Suriye ye Gönderilen Tırlarda Emeği Geçen Bağışçılarına Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği nin Mesajı

Derneğimizi yalnız bırakmayan bağışçılarımıza desteklerinden ötürü aileler, çocuklar ve bölge halkı adına Şefkat Eli insani Yardım Derneği, olarak çok teşekkürü borç biliriz.