Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Derneğinin 2020 Yılı Kurban Bağışı Programı

Şefkat Eli Derneğinin 2020 Yılı Kurban Bağışı Programı

Bakara Süresinin 148. Ayeti kerimesini bilir misiniz?

“Ve li kullin vichetun huve muvellîhâ festebikûl hayrât(hayrâti), eyne mâ tekûnû ye’ti bikumullâhu cemîâ(cemîan), innallâhe alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).”

Meali ise; Herkesin yüzünü ona doğru çevirdiği bir yönü vardır. Öyleyse hayırlarda yarışın. Nerede olursanız olun, Allah sizin hepinizi bir araya getirecektir. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir."

Hayırda yarışmayı hatta birleşmeyi ilke edinmiş Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, bayramda Allah’ın rızasını kazanmak için verilen vekaletler doğrultusunda kesilmiş olan kurban bağışlarını Doğu Afrika' da daha önce birçok yardım çalışması yürüttüğü Çad ülkesindeki ihtiyaç sahibi mazlum ve muhtaçlara usulüne uygun dağıtımı yapılmıştır.

Rabbin İçin Kurban Kes!

Kurban, et yemek için yapılacak bir eylem olmaktan ziyade, ibadet olduğu için, Allah'ın rızasını kazanmak O'na daha yakın olmak gibi temiz amaçlar barındırarak kesildiğinde gerçek mahiyetini ancak kazanır.

Bu bilinçle, Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği iki bin yirmi yılında yapılan kurban organizasyonunu “Rabbin İçin Kurban Kes!” sloganını kendine ilke edinerek Afrika’nın Çad bölgesinde dört farklı bölgede bağışlanan kurbanları, kurban sahiplerinden vekalet alarak kesim işlemini yapıp binlerce ihtiyaç sahibi insana ulaştırarak hayır dualarını aldı. Şefkat Eli Derneği belki yıllardır kurban kesemeyen evlere bayramı götürdü.

2020 yılı kurban çalışması kapsamında Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, bağış yapan hayır sahiplerine kurbanlıkların kesimine ait et ve dağıtım görüntülerinin de içinde olduğu videoyu çekip ulaştırdı. Şefkat Eli Derneği her projesinde bağışta bulunan hiçbir hayır sahibini unutmayarak, bütün işlemi kapsayan videolar çekip ilgili kişilere ulaştırıyor ve ekliyor;

Bizleri bu hayırda yalnız bırakmayarak, her türlü desteklerini sağlayan bütün bağışçılarımıza şefkat eli ailesi olarak teşekkür ederiz.

“Bizler Vesileyiz Her şey Sizlerin Eseri”

Dağıtımı Yapılan Kurban Bağışı Çeşitleri

  • Adak Kurbanı
  • Akika Kurbanı
  • Sadaka Kurbanı
  • Şifa Kurbanı
  • Şükür Kurbanı
  • Büyükbaş Kurbanı

Şefkat Eli Derneği ile adak, akika, sadaka, şifa, şükür ve büyükbaş kurban bağışlarınızın gerçek ihtiyaç sahiplerine güvenle ulaştığından emin olabilirsiniz. Kurban bağışlarınız ihtiyaç sahibi coğrafyalara sevgi, umut, tebessüm ve mutluluk olsun…