Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Derneğinden Afrika’da Kadir Gecesinde Toplu Kurban Kesimi Yapılacak

Şefkat Eli Derneğinden Afrika’da Kadir Gecesinde Toplu Kurban Kesimi Yapılacak

Afrika geçmişten bu yana açlık ve yoksulluk sorunu yaşayan bir ülkedir. Bu yüzden de Afrika'ya pek çok dernekler yardım eli uzatıyor. Bu sene özellikle Şefkat Eli Derneği Afrika için pek çok yardım planlaması yapıyor. Şefkat Eli Derneği Kadir gecesinde Afrika’da toplu kurban kesimi yaparak buradaki insanlara faydalı olmayı amaçlıyor. İnsanlar için kesilen kurbanların burada dağıtılması planlanıyor. Böylelikle Kadir gecesi gibi İslami açıdan mübarek olan bir gecede pek çok insana faydalı olmak sağlanıyor.

Kadir geceleri tüm Müslümanlar için oldukça önemli bir gecedir. Bu gecede yapılan ibadetler ve insanlar için uzatılan yardım eli her zaman çok daha ciddi ve önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden de şefkat Eli Derneği özellikle Afrika gibi yardıma ihtiyacı olan bir ülkede kurban kesimi yapmayı planlıyor.

Kadir Gecesinde Yapılan Yardımların Önemi

Mübarek Ramazan ayı içerisinde bulunan Kadir Gecesi’nde Müslümanların yaptığı yardımlar oldukça önemlidir. Geçmişten bu yana sonra ekonomik sıkıntılar yaşayan Afrika ülkesinde Şefkat Eli Derneği toplu kurban kesimi yaparak, buradaki insanlara yardım eli uzatıyor. Ayrıca Kadir Gecesi’nde yapılan iyiliklerin ve faydanın önemi büyük olduğu için bu gece de kesilen kurbanlar da oldukça kıymetlidir.

Şefkat Eli Derneği uzun zamandır insanlara uzattığı yardım eli ile bilinen bir dernektir. Bu yüzden de Afrika gibi sorunlar yaşayan bir ülkeye toplu kurban kesim yaparak buradaki insanların yemek ve açısından faydalanmasını sağlayacaklar. Hem manevi yönünün hem de açlık konusunda Afrika'ya Kadir Gecesi’nde pek çok olumlu durum sağlanıyor.

Kadir Gecesinde Şefkat Eli Derneği

Şefkat Eli Derneği her Kadir Gecesi’nde olduğu gibi bu sene de insanlara yardım eli uzatıyor. Afrika'ya yapacağımız toplu kurban kesimi ile birlikte buradaki özellikle küçük çocuklara yardım edilmesi planlanıyor.

Afrika özellikle küçük çocuklara açlık sınırı ile bilinen bir ülkedir. Bu yüzden de dünyada en çok yardıma ihtiyacı olan ülkeler arasında yer alıyor. Böyle bir ülke için de özellikle Kadir gecesi gibi mübarek bir gecede yapılan yardımlar önem taşıyor.

Şefkat eli derneğinin böyle güzel bir gecede kurban kesimi yaparak insanlara yardım eli uzatması, oldukça hayırlı bir durumdur.