Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Derneği Tüm Doğal Afetlerde Vatandaşımızla Beraber

Şefkat Eli Derneği Tüm Doğal Afetlerde Vatandaşımızla Beraber

Bilindiği üzere ülkemizde doğal afetler oldukça fazla yaşanmaktadır. Bu durumda da şefkat eli derneği tüm vatandaşlarımızın yardımına koşmaya hazır. Güçlü kadrosu ve gönüllü çalışanları ile siz vatandaşlarımıza şefkat elini uzatmayı başarmıştır. Uzun yıllardır, yoksul ve kimsesizlere yardımlarını en iyi şekilde yapan dernek, aldığı eğitimler ve tatbikatlar sayesinde artık daha güçlü ve bilinçli olarak tüm vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyor.

Şefkat Eli Derneği İle Doğal Afetlerde Vatandaşımız Daha Güvenli

Deprem; Deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizde sık sık depremler meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda hızlı ve bilinçli bir şekilde vatandaşlarımızın yardımına koşmaya hazır. Şefkat eli derneği, doğal afet sonucu enkaz altında kalan tüm vatandaşlarımıza en hızlı şekilde ulaşmayı hedefler. Enkaz altında kalan vatandaşları buradan çıkarmak için mutlaka bilgi gerekir. Tüm bu eğitimlere sahip olan dernek çalışanları gönüllü olarak kazı çalışmalarına destek olmaktadır. Ayrıca depremde su, yemek ve barınma gibi tüm ihtiyaçlar için de en büyük desteği sağlayan büyük bir dernek olarak karşımıza çıkıyor.

Sel; geçtiğimiz yılda pek çok ev sular altında kalmıştır. Tıpkı deprem gibi sel de ülkemizin en büyük sorunlarından biridir. Elbette sel, depremden farklı olarak müdahale edilmesi gereken bir doğal afettir. Dolayısıyla bu alanda mutlaka belli bir bilgi ve eğitimin olması gerekir. Şefkat eli derneği ise tüm bu bilgi ve eğitimlere sahip derneklerden biridir. Sel altında kalan kişilere nasıl müdahale edilmesi gerektiği, ilk yardımların ne şekilde yapılması gerektiği gibi konularda da eğitimli dernek üyeleri ile birlikte çalışmaktadır. Üstelik sadece eğitimler değil, rutin olarak devam eden tatbikatlara da katılım sağladıkları için her zaman güncel yardım bilgileri ile vatandaşlarımızın yardımına koşar.

Yangın; yangın daha çok ormanlık yaşam alanlarında ve ormanlarda çıkmaktadır. Geçtiğimiz yaz ise tüm Türkiye yangınlar nedeni ile ayağa kalkmıştır. Ama yangına müdahale etmek ise bilinçsiz bir şekilde yapılacak bir işlem değildir. Bu nedenle şefkat eli derneği deprem, sel ve yangın konularında belli bir bilgi ve eğitim seviyesini geçen şefkat eli derneği, yangılarda da her zaman güzel ülkemizin yanında olmayı başarmıştır.

Halkımızdan ve yardım severlerden aldığı güç ile her zaman doğal afetlerde yardıma ilk sıralarda koşan şefkat eli derneği, olaylara müdahale ettiği gibi doğal afet olaylarından etkilenen vatandaşlarımıza da yardım etmektedir. Özellikle ilk yardımın ne denli önemli olduğu konusunda belli bir bilgi birikimine sahip olan dernek, doğal afet durumlarında başta insanların ve daha sonra tüm hayvanların yardımına severek koşmaktadır. Gerek can güvenliğini gerekse mal güvenliğini doğal afetlerde önemini kavramış olup, afet zedelere en iyi şekilde yardımları ile müdahale eder.

Her doğal afete hazırlıklı olan ve her zaman tatbikatlara katılmaya devam eden dernek çalışanları sayesinde pek çok vatandaşımız şefkat elini en yakınında hissetmektedir. Dernek sadece kendi ülkemizdeki doğal afetlerde değil farklı ülkelerde de ortaya çıkan doğal afetlerde de her zaman yardım konvoyu ile şefkatini göstermektedir.