Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Derneği 2020 Yılında Kışın İdlib' e Ulaşan Yardım Tırları

Şefkat Eli Derneği 2020 Yılında Kışın İdlib' e Ulaşan Yardım Tırları

Şefkat Eli Derneği 2010 yılında kurulmuş 2017 yılında resmi olarak adını almıştır. Herhangi bir siyasi gruba ya da cemaate bağlı olmayan bir dernektir. Yardımlar yalnızca gönüllüler ve Şefkat Eli Derneği'nin ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir. Sadece İdlib değil birbirinden farklı ülkede ve kıtada yardım sağlamaktadır.

Suriye'ye ekmek ve un yardımı yapmıştır. Kurban zamanında birçok ülkede kurban kesilip ihtiyacı olanlara dağıtılmıştır. İdlib'de yıkılan evlerin yerine ev yapmak için bağış düzenlemiştir. Afrika' da su kuyuları açtırmıştır. Afrika'da kur’an-'ı kerim ihtiyacı olan çocuklara kur’an yardımı yapmaktadır. Bunun gibi çokça yardımları vardır.

2020 Senesinde Suriye İdlib' e Olan Kış Yardımları

Şefkat Eli Yardım Derneği ve bu derneğe bağış yapan bağışçılar sayesinde 2020 kış ayında Hatay Reyhanlı sınır kapısından 1 tır yaklaşık 25 ton kömür ve 1 tır yaklaşık 25 ton un hazırladı ve Suriye İdlib'e yolladı. Bağışladığınız un ve kömürler sayesinde Suriye' de kurulan Şefkat Eli Derneği fırınlarında ekmek yapıp sıcak sıcak ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Ekmekler günlük olarak ailelere dağıtılır. Bu yardımlar ile Suriye İdlib'deki kardeşlerimize kış aylarında sıcacık bir ekmek hediye edebilirsiniz. Ayrıca kış ayında soğuk evleri bir çuval kömür bağışıyla sıcacık yapabilirsiniz.

Şefkat Eli Derneği Yardımları

Şefkat Eli Derneği yardımlarına devam etmektedir. Ekibi bağışları ulaştırmada titiz ve hızlıdır. Katarakt ameliyatı yardım parasından tutun da Afrika'ya süt veren keçiye kadar birçok faaliyetleri vardır. Sünnet olacak çocuklar için bağış toplar, evi yıkılan evsizlerin evini yapmak için bağış toplar, gıda yardımı, kıyafet ve ayakkabı yardımı, kur’an-ı kerim yardımı, Afrika'ya geçimlerini sağlamaları için bisiklet bağışına kadar pek çok faaliyette bulunan bir dernektir. İslam dininin emrettiği kurallara uygun olarak bağışları toplayıp ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırır.