Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Arama Kurtarma 2022 Afet Yılı Tatbikatına Katıldı

Şefkat Eli Arama Kurtarma 2022 Afet Yılı Tatbikatına Katıldı

Bir afet durumunda acilen arama kurtarma operasyonlarına ihtiyaç duyulmaktadır. İnsanlar zor zamanlarda kendilerine yardımcı olabilecek uzman bir ekibe sahip olmaktan çok memnunlar. Afet anında sevdiklerinize ulaşamayabilirsiniz. Şefkat Eli Derneği, afet sonrası arama kurtarma operasyonlarına katılarak size destek olmak için burada. Sürekli arama kurtarma tatbikatları yapıyoruz. Bu şekilde, gelecekte ne olacağını tahmin etmek için önceden plan yaparız. Desteğimizin mükemmel olması için arama kurtarmaya iyi hazırlanmak önemlidir. Sık sık spor yaparak hazırlıklarımı ihmal etmemeye özen gösteriyorum.

İstanbul Valisi Ali YerliKaya’nın Şefkat Eli Arama Kurtarma Katılımı

2022 afet tatbikatı yılı değerlendirme toplantısı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın koordinasyonunda gerçekleştirildi. AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi) Hasdal Yerleşkesinde düzenlenen toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Dr. Vali Yardımcısı katıldı. Yaşar Aksanyar, 39 kaymakam, devlet müdürü, organize sanayi bölgesi müdürü ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Vali, toplantının başında yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı ve AFAD Başkanı tarafından 2022'in afet tatbikat yılı ilan edildiğini belirterek şunları söyledi: Ülke genelinde afet tatbikatlarına katılan vatandaş sayısı 56 milyona ulaştı. Bu seferberlik ile İstanbul'da 8 milyon vatandaşa yönelik afet tatbikatı yapıldı. "Afetler için hedefimiz. Dayanıklı bir toplum inşa etmek" sözlerini dile getirerek

Vali Yerlikaya Vizyonumuz şehrimizi afetlere dayanıklı hale getirmektir. Amacımız; ne yapacağını bilen, bilinçli, duyarlı ve birbirini anlayan bir ekip ruhu ile afet yönetimi olarak adlandırmıştır.

AFAD Başkanımız Yunus Sezer’ İn Görüşleri

Yunus Sezer ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinde meydana gelen doğal afetler ve acil durumlarda, nihai sorumluluğu devletimizin hayırsever kucaklaşmasını aziz vatanımıza yakışır şekilde genişletmektedir. AFAD Başkanımız Yunus Sezer, ülkemizin koordinasyonunda görev yapmaktadır.

AFAD Başkanımız Yunus Sezer in hedefleri şu şekilde sıralanmıştır

  1. Afet ve acil durum yönetiminde etkili koordinasyonu geliştirmek.
  2. Riske dayalı bütünleşmiş bir afet yönetimi yaklaşımının tüm sektörlerde benimsenmesini ve oluşturulmasını sağlamak.
  3. Afet sırasında ve sonrasında süreçleri en etkin şekilde yönetin.
  4. Toplumsal farkındalığı artırarak afet ve acil durumlara düzenli olarak hazırlanmak.