Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli, Arakan'da 64 Yeni Su Kuyusu Açtı

Şefkat Eli, Arakan'da 64 Yeni Su Kuyusu Açtı

Su, insanın yaşama devam edebilmesini sağlayan en temel ihtiyaçların başında yer alır. Bu nedenle her insanın temiz ve düzenli su içmesi gerekir. Ancak bazı insanlar temiz ve düzenli su içme konusunda pek şanslı değillerdir.

Bu insanlardan bazıları ise Arakan’lı insanlardır. Bu bölgelerdeki susuzluk, bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasına ve insanların ölmesine neden olmaktadır. Arakan’da su bulmak çok zordur. Bulunan sular ise son derece kirlidir.

Ancak insanlar, sulardaki kirliliğe bakmadan bu suları tüketmek mecburiyetinde kalıyorlar. Şefkat Eli olarak Arakan'da 64 yeni su kuyusunun açılışını gerçekleştirerek, Arakan halkının temiz su içmelerine vesile oluyoruz. Bu kuyular sayesinde yer altında bulunan içilebilir ve temiz olan sular, Arakan halkının hizmetine sunuyoruz.

Şefkat Eli olarak, 11 senedir su kuyusu çalışmaları ile insanlara umut olmaya devam ediyoruz. Çamurlu suları içmek zorunda kalan insanların sağlıkları büyük tehdit altındadır. Bu nedenle onları temiz suya ulaştırmak için Şefkat Eli olarak su kuyusu faaliyetlerine ara vermeden devam ediyoruz.

Su Kuyusu İçin Bağış Yapılır Mı?

Şefkat Eli Arakan'da 64 yeni su kuyusu açtı. Ancak dernek olarak bu sayıyla sınırlı kalmıyoruz. Yapılan bağışlar sayesinde su kuyusu açmaya devam ediyoruz. Derneğe yapacağınız bağışlar sayesinde Arakan’da su kuyularının açılmasına vesile olabilirsiniz.

Su Kuyusu İçin Nasıl Bağış Yapabilirim?

Su kuyusu için bağış yapmak isteyen kişiler, Online bağış üzerinden veya hesap numaralarımız üzerinden bağışlarını bizlere ulaştırabilir. Su kuyusu bağışı hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 33 50 no’lu numaramızı arayabilirsiniz.

Şefkat Eli Su Kuyularını Neden Açıyor?

İnsanlar, bir yudum su içemedikleri için hayattan kopuyorlar. Özellikle de çocuklar, susuzluk problemi ile baş edebilme konusunda şanslı değiller. Susuzluk onları öldürmese bile hasta olmalarına neden olmaktadır.

Ölmek istemeyen insanlar ise mecburen çamurlu sulardan içmek zorunda kalıyor. Tüm bu durumlar başta Arakan olmak üzere diğer Afrika ülkelerinin de zor duruma girmelerine neden oluyor. Şefkat Eli olarak, bu durumları yakından takip ediyoruz.

Su Kuyuları Ne Kadar Zamanda Açılıyor?

Şefkat Eli susuzluğun bir an evvel bitmesi için oldukça hızlı bir şekilde çalışıyor. Bağışların yeterli olması halinde hızlı bir şekilde su kuyusu çalışmalarına başlıyoruz. Yaklaşık 3 veya 5 hafta içerisinde de su kuyusunun açılışını mümkün hale gelebiliyor.

Şefkat Eli, Su Kuyusu Faaliyetleri Dışında Hangi Faaliyetlerde Bulunuyor?

Şefkat Eli, su kuyusu faaliyetleri dışında: Ekmek bağışı, kurban bağışı, büyük külliye projesi, mobil aşevi, sünnet projesi ve bunların yanı sıra daha farklı faaliyetleri de vardır. Tüm faaliyetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemize göz atabilirsiniz.