Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Ramazan Heyecanı Hep Birlikte Yaşatıldı

Ramazan Heyecanı Hep Birlikte Yaşatıldı

Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneğinin yardım çalışmaları doğrultusunda, ihtiyaç sahipleri, bağışçıların bağılarına kavuşmaya devam ediyor. Hayırsever insanlarımızın bağışları Ramazan ayında da hızını kesmeden gerekli yerlere ulaştırılmaya devam etti. Hayırsever insanların destekleri doğrultusunda Türkiye, Yemen, Arakan, Suriye, Gazze ve Afrika’ya bağışları ulaştırıldı. Yardıma muhtaç insanların yüzleri güldü, ihtiyaçları giderilmiş oldu.

Ramazan Paylaşınca Güzel!

2021 yılı içerisindeki Ramazan Ayı yardım çalışmaları çerçevesinden düzenlenmiş olan yardım çalışmaları, ‘’Ramazan Paylaşınca Güzel’’ sloganı ile yardım çalışmalarını simgeler bir başlıkla çalışmalarına tüm hızı ile devam etti. Bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi Türkiye’de ihtiyaç sahibi bütün ailelere Gıda kolileri yardımı ile BİM kart yardımı yapılmış oldu.

Şefkat Eli Ekipleri, Çalışmalarına Tüm Hızı İle Devam Ediyor!

Şefkat Eli Ekipleri, Afrika’daki yardım çalışmalarında Çad ülkesi içerisinde bir Mescit açılışını tamamladı. Mescidin ismi ise ‘’Bilal-i Habeşi’’ Mescidi olarak belirlenmiş oldu. Bunun yanı sıra buradaki ihtiyaç sahibi bölgelere, köylere su kuyuları da açıldı.

Yiyecek ve içecek sıkıntısı yaşayan insanlarımızın ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak maksatlı her akşam iftar sofraları kuruldu. Karınlar doydu. Burada yaşamakta olan binlerce aile için erzak gıda yardımı yapıldı ve zekat fitrelerinin dağıtım işlemleri de gerçekleştirildi. Ayrıca bu mübarek bayram günü öksüz ve yetim çocuklar ayrıca mutlu edildi, sevindirildi, onlara giysi paketleri hediyeleri verildi.

Yardımlar Her Yere Ulaştırılıyor?

Bu yardımlar esnasında Gazzeli insanlarımız da öylece bırakılmadı, onlar için de hayırsever vatandaşlarımızın yapmış oldukları yardımlar neticesinde her akşam iftar sofraları kuruldu. Gazzeli kardeşlerimize de yiyecek erzak paketleri dağıtılmış oldu. Yapılmış olan zekat ve fitre bağışları da Gazze’de bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize teslim edilmiş oldu.

Ayrıca Bangladeş’te yaşamakta olan ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin bulduğu bölgelerde de su kuyuları açılma işlemleri gerçekleştirildi. Savaşın ve yokluğun hüküm sürmekte olduğu bölgelerden biri olan Yemen’de de gerekli gıda yardımları yerlerine ulaştırılmış oldu. Bütün bunların dışında yine bu bölgelerde ihtiyaç sahibi insanlarımıza günlük olarak ekmek ve gıda kolileri yardımları da gerçekleştirilerek ihtiyaçları giderildi.