Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Mont ve Bot Hediyeleri ile Köy Çocuklarının Yüzleri Güldü

Mont ve Bot Hediyeleri ile Köy Çocuklarının Yüzleri Güldü!

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği bağışçılarının yapmış olduğu bağışlar neticesinde İç Anadolu Bölgesinde bulunan köy okullarında okumakta olan öğrencilerin mont ve bot ihtiyaçları, ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edildi. Çocukların ihtiyaçları giderildi, yüzleri güldü.

Köy Okullarına Yardım

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak projenin ismi ‘’Köy okullarına yardım’’ olarak belirlenmiş idi. Bu proje uygulaması kapsamında Niğde, Nevşehir, Aksaray şehirleri bölgelerinde bulunmakta olan Kuyulutatlar, Gülağaç, Doğala ve Sofular köylerinde okullarda eğitim gören 350 öğrenciye, bağış yapan hayırseverler tarafından gönderilmiş olan mont ve bot yardımları teslim edildi.

Çocuklar, yeni giysi ve ayakkabılarına kavuştukları için çok mutlu oldular. Bu sayede hayırsever vatandaşlar tarafından çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamış oldu. Hayırseverlerin yapmış oldukları bağışlar da yerlerine ulaşmış oldu. Çocukların o anki mutluluğu, gözlerinden okunuyordu. Bu mutluluğu yaşamanın ve hayrı yerine ulaştırmanın haklı gururunu yaşatmış olan Şefkat Eli Yardım gönüllülerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Eğitime Desteğin Önemi Vurgulanıyor!

Eğitime verilen destek, oldukça büyük önem taşıyor. Bu yüzden eğitim desteği vermenin önemini kavramalı ve bağış yapan vatandaşlarımız tarafından da önemsenerek desteklerinin beklendiğini belirtmek isteriz. Bu konu ile ilgili Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Başkanı Sayın Recep Karakaya’nın yapmış olduğu açıklamada: “Anaokulu, İlköğretim ve ortaokul kademelerindeki kurumlarında eğitim görmekte olan öğrencilerimize yardım faaliyetlerimizi her yıl düzenli olarak yapmaya gayret ediyoruz.

Özellikle de bu yardımlarımızı köy okullarında eğitim için gerek duyulmakta olan kırtasiye, çanta, bot, mont vb. benzeri yardımlar yapmaya elimizden geldiği kadar gayret ediyoruz. Şefkat Eli Derneği olarak eğitime verilen desteği çok fazla önemsiyoruz. Bizlere ulaşmakta olan hayırsever bağışçılarımızın yaptığı bağışlar neticesinde toplanan eğitim için yardım malzemelerini köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere götürerek hem öğrencilerle vakit geçiriyoruz hem de hediyelerimizi veriyoruz. Bu şekilde onların ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz. Çocuklar bizim her zaman için en değerli varlığımız ve geleceğimizdir. Hep birlikte el ele vererek bu tür yardım çalışmalarımıza hız kesmeden ömrümüz yettiğince devam edeceğiz inşallah” ifadelerine yer verdi.