Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Katarakt Ameliyatı Projesiyle 92 Kişinin Gözleri Yeniden Aydınlığa Kavuştu

Katarakt Ameliyatı Projesiyle 92 Kişinin Gözleri Yeniden Aydınlığa Kavuştu

Şefkat Eli Derneği projelerinin arasında katarakt ameliyatı da yer alır Derneğimize bağışta bulunan hayırseverlerin yapmış oldukları bağışlar sayesinde yurt dışında katarakt ameliyatı olma imkânı bulunmayan genç ve yaşlı kişilerin ameliyatı yapılır. Bu sayede yoksun ve yardıma muhtaç insanlar yaşamış oldukları görme sorunundan kurtulur. Böylece insanların kör olmaları da önlenmiş olur. Gözde bir takım nedenler ile meydana gelen katarakt rahatsızlığı zaman içerisinde ilerler. Katarakt gözün görme yetisini kaybetmesine neden olan bir rahatsızlıktır. Bu nedenle katarakt ameliyatının bir an önce yapılması gereklidir.

Yoksul ve muhtaç olan ülkelerdeki insanlar ne yazık ki bu ameliyatı yaptırabilme imkânına sahip değillerdir. Derneğimiz aracılığı ile Afrika'daki insanlara katarakt ameliyatı yardımı yapan bağışçılarımız sayesinde yoksul insanlar katarakt ameliyatı olabiliyorlar.

Katarakt Ameliyatı Yardımı Düzenli Olarak Yapılıyor

Şefkat Eli olarak katarakt ameliyatı yardımı yapıyoruz çünkü insanların karanlığa mahkûm olmasını istemiyoruz. Afrika gibi fakir ülkelerde açlık ve sefaletle mücadele eden insanların ayrıca kör olarak yaşamaları son derece zordur. Bu nedenle de Afrika katarakt ameliyatı projesi yardımı yapıyoruz. Şefkat Eli olarak hayırsever bağışçılarımızın bağışlarını bekliyor ve oradaki insanlar için umut olmak istiyoruz. Afrika’da yapılan katarakt ameliyatları ile insanların kör olmasını engel olmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte görme zorluğu çeken kişilerin yeniden sağlıklı bir şekilde görmeye başlanmasına vesile oluyoruz.

Online Üzerinden Katarakt Ameliyatı Bağışında Bulunabilirsiniz

Derneğimiz aracılığı ile katarakt ameliyatı bağışında bulunmak oldukça kolaydır. Bu yardımı yapmak isteyen hayırseverlerin derneğimiz tarafından belirlenen bağış ücretini ödemeleri gereklidir. Derneğimize ulaştırılan bu ücretler ile katarakt ameliyatına ihtiyacı olan hastalar belirlenir ve uzman doktorlar tarafından katarakt ameliyatı yapılır. Bu sayede katarakt sorunu olan yoksul kişilerin kataraktan kurtulmaları ve kör olmalarının engellenmesi sağlanır. Bağışçıların bağış yaptıktan sonra katarakt ameliyatının videoları SMS üzerinden en kısa sürede gönderim sağlanır.

Çünkü katarakt ameliyatı olması gerekli olan insan sayısının fazla olması ve bağışların az olması ve Afrika'daki sıkıntılar bu ameliyatın zorlu şartlarda gerçekleşmesine neden olabiliyor. Sizler de Şefkat Eli aracılığı ile katarakt ameliyatı bağışı yapabilirsiniz.