Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

İdlib'de 122 Şefkat Evinin inşaatı Devam Ediyor

İdlib'de 122 Şefkat Evinin inşaatı Devam Ediyor

Sınır komşularımızdan biri olan Suriye, yıllardır savaş ve savaşın getirdiği problemlerle mücadele ediyor. Ekonomik problemler nedeniyle halk açlık ve sefalet içinde hayatını sürdürmeye çalışıyor. Evlerini kaybeden binlerce insan, insan haysiyetine yakışmayacak şartlarda, çadırlarda ya da derme çatma yapılarda hayatta kalmaya çabalıyor. Mevsim koşullarına göre yağmur, soğuk, aşırı sıcak ve benzeri hava olaylarına dayanmak için çabalayanların içindeki çocuk ve kadınların sayısı da oldukça fazladır.

Şefkat Eli Derneği bu yoksulluğa duyarsız kalmayan ve insani yardım götürmeye çalışan bir dernektir. Hayırseverlerin göndermiş oldukları yardımlar organize edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Giyim ve gıda gibi yardımlar dışında barınmaya yönelik yardımlar da elzem olup Şefkat Eli Derneği tarafından sağlanan yardımlara dahil edilmiştir.

122 Şefkat Evi Yapılıyor

Şefkat Eli Derneği tarafından bölgenin yoksul halkının kullanımına sunulmak üzere İdlib'de briket evler yapılmaya başlanmıştır. İnsanların rahat yaşayabileceği olan bu evlerin sayısı hayırseverlerin yardımıyla günden güne çoğalıyor. Her ev 1+1 50-55 m² ölçülerinde olacaktır. Evler tamamlandığında banyo, mutfak, tuvalet ve benzeri bölümler tam teçhizatlı olarak teslim edilecektir.

Neden Şefkat Evleri Yapılıyor?

İdlib ve çevresinde bulunan halk savaşta maddi ve manevi büyük kayıplar yaşamış ve çadırlarda kalmaya mecbur kalmıştır. Ancak soğuk ve sıcak havadan, yağmur ve kardan bu çadır şartlarında korunmak mümkün değildir. Şefkat evleri tamamlandığında buradaki insanların sıcak bir ortamda yaşayacaklar.

Şefkat Evleri Kalıcı Yapılardır

Yapımı süren şefkat evleri briketten kalıcı şekilde yapılır. Hayırseverlerin yardımlarıyla inşaatlar tamamlandığında teslim alan Savaş mağduru kardeşlerimiz ömürleri boyunca bu evlerde sağlıklı şekilde yaşama imkanı bulacaktır.

Şefkat Evlerinin Özellikleri

Şefkat Evleri Projesi bölge halkının ihtiyaçlarını en hızlı ve mümkün olan en iyi şekilde gidermek üzere hazırlanmıştır. Bazı özellikleri aşağıda verilmiştir.

  • Evler 1+1 50-55 m² ölçülerinde inşa edilirler.
  • Briketten yapıldıkları için inşaları hızlı şekilde gerçekleşir.
  • Isı yalıtımıyla soğuk havadan korunma sağlanır.
  • Kapılar kilitlenebilir ve sağlam niteliktedir.
  • Ekonomik malzemelerle mümkün olan en yüksek konforun sağlanmasına yönelik çalışılır.

Tüm bu özellikleriyle Şefkat Evleri yoksulluk ve sefalet içindeki insanların hayatlarına kolaylaştırma imkanı sağlar. Bu insanlara sıcak ve soğuk havadan, savaşın getirdiği tehlikelerden kaçıp sığınacak bir yuva vermek isteyenler Şefkat Eli Derneğiyle hayırda bulunabilirler.