Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Her Evin Bacası Tütmeli

Her Evin Bacası Tütmeli!

“(Rasûlüm!) Sana ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Harcayacağınız mal, ana-baba, yakınlar, öksüzler, yoksullar ve yolcular için olmalıdır. Hayr olarak ne yaparsanız, muhakkak ki Allah onu bilir.” (Bakara sûresi, 2/215)

Ailesini ve yakınlarını savaşta kaybetmiş, kimsesiz yetimlere kucak açan Şefkat Eli Derneği olarak, her çocuğun en normal şekilde yetişip büyümesi için çabalamaktayız.

Bu minik yüreklere şefkatli bir dokunuş yapmak hiç de zor değil. Onların yüreklerinde ve yüzlerinde oluşacak masum bir tebessümle, dünya daha adaletli bir yer olmaya doğru gidecektir. Zira her çocuk, en iyi şekilde bakılmayı hak eder.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), yetimleri koruyup gözetmekle alâkalı şöyle buyurmuştur:
Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi gözetip kollayan kimseyle ben, cennette (şehâdet parmağı ile orta parmağını göstererek) şöyle yan yana bulunacağız.” (Müslim, Zühd 42)

Şefkat Eli Derneği olarak, İdlip yetimhânelerinde ve Çadır Kentlerde bulunan binlerce yetim çocuğa ve yetim aileye her ay düzenli 500₺ nakdî bağış yapıyoruz.

Derneğimize yapılan yetim bağışları ile çocukların; gıda, giyim, oyuncak ve hijyenik ihtiyaçları ile eğitim masrafları ve bayramlık gibi özel günlere dair ihtiyaçları da karşılanmaktadır.

Siz kıymetli bağışçılarımızın yapacağı infaklarla, ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de yetimler için faaliyet başlatacağız.