Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Geçim Kaynağı Süt Keçisi Hediyeleriyle 137 Aileye Mutluluk Olduk

Geçim Kaynağı Süt Keçisi Hediyeleriyle 137 Aileye Mutluluk Olduk

Süt keçisi yardımı derneğimiz tarafından yoksul insanlara yardım etmek için hayata geçirilen bir bağış türüdür. Derneğimiz tarafından hayata geçirilmiş olan süt keçisi yardımının amacı yoksul ailelerin geçim sıkıntılarını gidermek ve keçilerin süt vermesi ile ailelerin bu sütleri satmalarını sağlayarak para kazanmalarıdır. Bununla birlikte süt keçisi yardımı yapılan aileler keçilerin üremelerini sağlayarak küçükbaş hayvancılık ticareti yapabilirler. Hayvancılıktan elde edilen gelir ile temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Maddi durumu iyi olan hayırseverler tarafından yapılan süt keçisi bağışı geçim sıkıntısı yaşayan kişilere ulaştırılır.

Süt keçisi bağışı için en uygun olan bölgeler Afrika ülkeleridir. Afrika ülkelerinde süt keçisi bağışı fakir kişilere, yetimlere ve kimsesizlere geçim kaynağı olmayanlar mağdur kişilere yapılır.

Süt Keçisi Bağışı Birçok Ülkeye Ulaşıyor

Şefkat Eli aracılığı ile süt keçisi bağışlarınızı Afrika ülkelerine yapmanız mümkün geçim sıkıntısı yaşayan ailelere geçim kaynağı olmak amacı ile yapılacak olan süt keçisi bağışlarını Etiyopya, Uganda, Somali, Tanzanya, Burkina Faso, Nijer, Gambiya, Nijerya gibi ülkelere yapabilirsiniz. Bu ülkelerde yoksulluğun çok fazla olması maalesef geçici bağışlar ile yaşamayı sağlayamıyor. Afrika ülkelerinde otlak alanların çok olması keçilerin rahat bir şekilde beslenmesine yardımcı olur. Bunun içinde süt keçisi bağışı yapılarak yoksul ailelerin keçilerden süt alması sütü satması ve çoğaltarak satışının gerçekleşmesi sağlanabilir.

Süt Keçisi Bağışında Bulunmak

Derneğimiz aracılığı ile Afrika ülkelerine süt keçisi bağışı yapmak isteyen hayırseverlerimiz 3 farklı yöntemden birini seçebilirler nokta derneğimize ait olan web sitesini kullanarak online bağışta bulunabilir derneğimizin ana binasına giderek elden bağış yapabilir ya da dernek hesap numaralarımız ile havale veya EFT yapabilirsiniz. Size en uygun yolu seçerek kolay bir şekilde süt keçisi bağışınızı ulaştırabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bağışlar sayesinde alınan süt keçileri ile Afrika'daki insanların bu keçilere yetiştirmesini sütünden faydalanmasını ve hayvanların çoğalmasını sağlayarak etinden faydalanmasına da katkıda bulunabilirsiniz.

Afrika için süt keçisi yardımını yılın 365 günü ulaştırmanız mümkündür. Daha detaylı bilgi için 7/24 derneğimizi arayabilirsiniz.