Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Deprem Bölgesine Bir Tatlı Serinlik

Deprem Bölgesine Bir Tatlı Serinlik

Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler.” (İnsân sûresi, 76/8)

Tarihe Maraş Depremi olarak geçen 7.8 büyüklüğündeki yüzyılın depremiyle, 50 binden fazla kişi hayatını kaybetmiş, 122 bin kişi de yaralanmıştı. Türkiye nüfusunun yüzde 16’sını oluşturan 14 milyon kişiyi etkileyen bu deprem, soğuk bir kış günü gerçekleşmişti. Fakat ülke olarak yaralarımızı hızla sarmaya başladık.

Devletimiz başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve milletimiz el ele verip aylardır var gücümüzle çalışıp yıkılan hayatları onarmaya çalışıyor ve bağış yapan kıymetli milletimizin emanetlerini depremzede kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Yıkılan hayatları tamir etmenin yanında, yüzlerde tatlı bir tebessüm ve sevinç meydana getirmek ise en büyük gayemiz.

Türkiye, şimdi aşırı sıcakların etkisi altında. Fakat bazı bölgeler var ki, soğuğundan ziyâde sıcağı daha çetin geçiyor. İşte o yerlerin başında deprem bölgelerimizden birisi olan Hatay geliyor.

500 Kilo Dondurma Dağıttık

Şefkat Eli Derneği olarak, bu zor günlerde ekstra bir şeyler yapmak istedik ve Hatay deprem bölgesindeki çocuklar başta olmak üzere, 7’den 70’e herkese tam 500 kilo dondurma dağıttık.

Sizlerin yapacağı infaklar ile, daha nice böylesine güzel faaliyetlerde buluşacağız.