Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Deprem Bölgesinde Okul Heyecanı

Deprem Bölgesinde Okul Heyecanı

6 Şubat 2023’te meydana gelen, tarihin en büyük depremlerinden biri olan Maraş Depreminin izleri gün geçtikçe siliniyor; yaralar sarılmaya, gönüllere şifâ olmaya çalışılıyor. Bu noktada en önem verdiğimiz kısım ise tabii ki çocuklar!

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla, okul heyecanı deprem bölgemizde de had safhada. İhtiyacın en fazla olduğu Adıyaman ve Hatay’daki miniklerimizin defter, kalem, kitap, çanta vs. gibi kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık.

Yalnızca kırtasiye mi, tabii ki hayır. Kış kapıda ve yavrularımızın kırtasiyenin yanında kışlık bot, mont, atkı, bere ve eldiven gibi giyim ihtiyaçları da önemli. Çocuklarımızın gerek kırtasiye, gerek giyim konusunda hiçbir eksiklik yaşamaması adına Şefkat Eli Derneği olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Ve tüm bunları siz kıymetli bağışçılarımızın yaptığı infaklarla gerçekleştiriyoruz.

Yüce Allah’ın (c.c.) infak edenlere müjdesi ise büyük:

Mallarını Allah yolunda harcayan, sonra da harcadıklarının arkasından başa kakıp incitmeyenler için Rablerinin katında özel karşılık vardır. Artık onlar için korku yoktur, onlar üzüntü de çekmeyeceklerdir.” (Bakara Sûresi, 2/262)

Siz de müjdelenenlerden olmak istiyorsanız, yapacağınız şey çok basit; aşağıda bulunan “Hemen Bağış Yap” butonuna tıklayarak bu kervana katılabilirsiniz.