Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Bu Yıl da Yardım Tırları Suriye İdlib’e Ulaştırıldı

Bu Yıl da Yardım Tırları Suriye İdlib’e Ulaştırıldı

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ve bu yoldaki gönüllü kişiler ile başlatılmış olan 2021 Kış Çalışmaları Çerçevesinde ‘’İdlib Acil Yardım’’ çalışmaları çerçevesinde hazırlanmış olan ve çeşitli yardım malzemeleri ile doldurulmuş olan 9 insani yardım tırı, Hatay’ın Reyhanlı sınır kapısından geçti. Sınır kapısından geçen tırlar, varış noktası olan Suriye’nin İdlib kentine ulaşmış oldu.

Suriye'de Yoksulluk Hüküm Sürüyor!

Suriye’de uzun bir süredir devam etmekte olan iç savaşlar ve bununla birlikte yoksulluk, maddi yetersizlikler gibi birçok durum, burada yaşayan halkın ihtiyaçlarını karşılamasında da engel oluşturmaktadır. Bu durum ile birlikte İdlib’de yaşanmış olan sel felaketi de üstüne eklenince bu karşısında Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği hayırseverleri de kayıtsız kalmadı ve hemen bağışlarda bulunmaya başladılar.

Hayırsever vatandaşlarımızın yardımları neticesinde hazırlanmış olan insani yardım malzemeleri, bu soğuk günlerde bütün ihtiyaç sahibi insanlarımıza ve ailelerimize çok iyi geldi. Onlara moral ve motivasyon olmak ile kalmadı, birer birer ihtiyaçları karşılanmış oldu. Hayırsever vatandaşlarımızın yapmış olduğu bağışlar teker teker yerlerine ulaştırıldı, ihtiyaçlar böylelikle karşılanmış oldu.

Yardımlar Ulaştırıldı!

Sayın Recep Karakaya, hayırsever vatandaşlar tarafından başlatılmış olan bu büyük yardım kampanyası hakkında açıklama yapma gereksinimi duyarak şu ifadeleri kullandı: ‘’Başlatmış olduğumuz “İdlib Acil Yardım” isimli kampanyamıza bağışta bulunan vatandaşlarımız yine kayıtsız kalmadı ve bize destek oldular.

Hazırlanmış olan yardım tırlarımızda un, gıda, hijyen, kıyafet, kömür, battaniye bebek bezi ve temel ihtiyaç malzemeleri yer alıyor. İdlib’ deki çadır kentlerde bulunmakta olan bu ihtiyaç sahibi ailelerimize, yardım tırları ile gönderilmekte olan yardımlar, tek tek ulaştırıp dağıtılacak. Rabbim yapılan tüm hayırlarınızı kabul eylesin inşallah.’’ açıklamalarında bulundu.

Maddi yetersizliklerinden ötürü ihtiyaçlarını karşılayamayan bu bölgede yaşamakta olan kişilere ve ailelere biraz da olsa moral olan bu yardım kampanyası neticesinde onlarca ailenin ihtiyacı karşılandı, karınları doydu ve yüzleri güldü. Bunlar elbette ki yardım yapan hayırseverler sayesinde gerçekleşti. Yardımları ulaştıran ekip ise aracı oldular. Allah, yapılmış olan bu hayırları kabul eylesin.