Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Arakan’daki İftar Yetimleri Güldürdü

Arakan’daki İftar Yetimleri Güldürdü

Derneğimizin sunduğu iftar organizasyonu, ihtiyaç sahiplerine iftar veren, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. İftar organizasyonunu Müslüman topluma yardım ve birlik kazandıracağımıza inandığımız için düzenliyoruz. Derneğimiz bu çalışmaları ile tek başına iftar düzenleyemeyen ve ihtiyaçları olan gıdaları temin edemeyen kişilerle çalışır. Evlerinden dışarı çıkamayanlara iftar vermek için camiler ve yerel topluluklarla da çalışıyoruz. Arakan’da verdiğimiz iftar ile yetimlerin gülümsemesini sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Yetimlerin, ihtiyaç sahiplerinin, durumu olmayan Müslümanların ve ihtiyacı olan diğer herkesin yararlanabileceği iftar organizasyonumuz ile Arakan’da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Dünyada birçok iftar organizasyonu varken, organizasyonumuz maddi gücü yetmeyenleri güçlendirmeye odaklanan az sayıdaki organizasyondan biridir. İhtiyaç sahiplerine iftar veriyoruz ki yardımımızla oruçlarını açabilsinler.

Arakan İçin Verilen İftar ile İhtiyaç Sahiplerinin Kalbine Dokundu

Derneğimiz her Ramazan ayında yaptığı iftar organizasyonları ihtiyaç sahiplerine iftar vermek için çalışır. Arakan’da verilen iftar hem yetimleri hem de birçok ihtiyaç sahibini güldürdü. Ayrıca hasta, yaşlı veya engellilere iftar verme çalışmalarımız da bu kapsamda gerçekleştiriliyor. Dinleri veya kökenleri ne olursa olsun, ihtiyacı olan herkese iftar vermeyi kendimize borç biliyoruz. Bu sayede de Arakan gibi birçok yerde ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı sürdürüyoruz.

Destekçilerimizin ve gönüllü çalışanlarımızın yardımları ile her Ramazan daha fazla Müslümana ve ihtiyaç sahibi insana erişerek iftar ve benzeri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arakan, Müslümanların yardıma sık ihtiyaç duyduğu bölgelerden birisi olarak her zaman dikkate aldığımız bir yerdir. İftar organizasyonlarımız ile de burada yaşayan insanların iyi bir Ramazan geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Arakan Müslümanlarına İftar Yardımı

Arakan’da ihtiyaç sahiplerine iftar düzenliyoruz. Derneğimiz bu iftar organizasyonu için var gücüyle çalışıyor. Hem ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtıyoruz hem de oruçlarını açmalarına imkân sağlıyoruz. Amacımız sadece onlara gıda konusunda yardım yapmak değil, aynı zamanda oruçlarını açmaları ve aynı şeyi yapmakla ilgilenen insanlarla bir araya gelmeleri için bir şans vermek. Arakan’da yetimleri güldürürken Müslümanları bir araya getirerek faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ramazan ayında insanların iftar yemekleri ile en azından yemek konusunda sorun yaşamamaları için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.