Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika’da Yapılan İftar Organizasyonları

Afrika’da Yapılan İftar Organizasyonları

İftar organizasyonu, ihtiyaç sahiplerine iftarlar düzenleyen bir sosyal girişimdir. Toplum için iyi bir şeyler yapmak isteyen derneğimiz tarafından dünyanın birçok yerine bu organizasyonlar ile insanlara yardımcı oluyoruz. Afrika’da yapılan iftar organizasyonları ile birçok Müslümanın bir araya gelmesini ve birlikte iftar yapmasını sağlıyoruz.

İftar organizasyonumuz yerel halkla birlikte çalışarak insanların bir araya gelerek oruçlarını açabilecekleri ve ihtiyaç sahipleriyle yiyeceklerini paylaşabilecekleri bir etkinlik olarak gösterilebilir. İftar organizasyonu ayrıca sıkıntı yaşayan ailelere yemek ve gıda yardımı yapılmasına da yardımcı oluyor. Sosyal girişim derneğimiz gönüllüler tarafından yürütülüyor, ancak ağızdan ağıza pazarlama ve sosyal medya aracılığıyla binlerce kişiye ulaşmayı başarıyoruz. Afrika’da yaptığımız bu organizasyonlar ile her geçen gün daha fazla destekçimizin yardımı ile Müslümanlara yardım etmeye devam ediyoruz.

Afrika’daki İhtiyaç Sahiplerine İftar Yemeği

İhtiyaç sahipleri için iftar düzenliyoruz. Bizden daha az şanslı olanlara yardım etmek için elimizden geleni yapmaya özen gösteriyoruz. İftar organizasyonumuz, bizimkiyle aynı misyona sahip çeşitli organizasyonlarla birlikte de çalışabilir. Müslüman cemaati yıllardır iftar düzenler ve bu organizasyonlar günümüzde de sürdürülür. İhtiyaç sahibi olanlar içinse derneğimiz tarafından en iyi şekilde organizasyonlar düzenleniyor ve Afrika başta olmak üzere pek çok yerde iftar yemekleri düzenliyoruz.

Derneğimiz Afrika’daki ihtiyaç sahibi ailelere yardım eden bir organizasyondur. Ramazan’da yemek yardımlarının yanı sıra farklı yardımlar ile gelecek için umut veririz. Amacımız, herkesin aile ve arkadaşlarla huzur içinde orucunu açma fırsatı bulmasını sağlamaktır.

Ramazan Ayında Afrika’ya Yardımlar Sürüyor

Oruç ve manevi yansıma ayı olan Ramazan ayında, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar iftarını kutluyor. Biz, maddi durumu müsait olmayan veya çok meşgul olan ve dışarı çıkıp iftar yiyemeyenlerle yardımcı bir iftar organizasyonu düzenliyoruz.

Amacımız ihtiyaç sahiplerine yemek ve refakat ederek oruçlarını açmalarına, iyi bir arkadaşlık kurmalarına ve birlikte güzel bir yemeğin tadını çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Müslüman aleminin en iyi şekilde iftar yapması için hayırseverlerin ve gönüllülerin desteği ile Afrika’da bu organizasyonları düzenlemeye devam ediyoruz. Derneğimiz birçok Müslüman’ın iyi bir iftar geçirmesine katkıda bulunuyor.