Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika'da Vekaleten Zekat Dağıtımlarını Gerçekleştirdik

Afrika'da Vekaleten Zekat Dağıtımlarını Gerçekleştirdik

Zekât Müslümanlar için farz kılınan bir ibadettir. İslam'ın 5 şartından biri olan Zekât ibadeti yoksul insanlara zekât verilerek sağlanır. Zekât vermek için gerekli olan şartlar arasında Müslüman olmak, hür olmak, nisap miktarı mala sahip olunması, akıl sağlığının yerinde olması ve kazanç sağlamak için yeterli mala sahip olunması kriterleri yer alır. Zekât verecek olan kişiler zekâtı kendi imkânları ile çevresinde bulunan yardıma muhtaç kişilere verebilir. Ayrıca derneğimiz aracılığı ile yürütülen zekât bağışı projesine de bağış yaparak zekâtlarını ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırabilirler.

Şefkat Eli Derneği Zekât Bağışına Devam Ediyor

Derneğimize ulaştırılan zekâtlar derneğimiz tarafından belirlenen ülkelerdeki yoksul borçlu dul yetim düşkün ve Kur'an talebelerine ulaştırılır. Derneğimizin zekât için belirlediği ülkeler arasında Yemen, Gazze, Arakan, Suriye, Nijerya, Gambiya, Mozambik ve Gana gibi ülkelerde vardır. Zekât bağışçısı olan hayırseverlerimiz Türkiye'ye tercih etmeleri halinde ülkemizdeki muhtaç kişilere zekâtlar ulaştırılır. Zekât bağışı için dinimiz tarafından kesinleşmiş bir zaman yoktur. Nisap miktarı olan malın üzerinden bir yıl geçmesi halinde herhangi bir dönemde zekât vererek zekât ibadeti yerine getirilebilir.

Yılın her gününde zekât ibadeti yapılabilmesi mümkündür. Ancak insanlar daha fazla sevap kazanabilmek için zekât ibadetlerini Ramazan ayında yapmayı tercih ediyorlar. Ramazan ayında zekât vermek ve yardıma muhtaç insanlara bu zekâtların ulaşmasını istiyorsanız derneğiniz aracılığı ile zekâtlarınızı yardıma muhtaç insanlara ulaştırabilirsiniz bu sayede o insanların yoksulluktan bir nebze de olsa kurtulmalarını sağlayabilir ve zekât ibadetinizi de yerine getirmiş olursunuz. Zekât bağışı konusunda bilgi için derneğimiz ile 7/24 iletişim kurabilirsiniz.