Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika’da Süt Keçileri Dağıtımı Devam Ediyor

Afrika’da Süt Keçileri Dağıtımı Devam Ediyor

Süt keçileri adından da anlaşılacağı üzere süt verme görevi olan keçilere denir. Bu sütün hem tüketilmesi hem de satışı mümkündür. Birçok yerde çok bir anlam ifade etmese de Afrika gibi yerlerde insanlar için oldukça mutlu edici bir şeydir. Derneğimiz tarafından Afrika’da süt keçileri dağıtımı devam ediyor. Bu projeyi, yoksullara yardımcı olmak amacı ile bağışçılarımızın destekleri ile gerçekleştiriyoruz. İslam dini yardımlaşma ve dayanışmaya çok önem verir.

Bu doğrultuda kendinden şanssız ve kötü durumda olan kişilere yardım etmek isteyenler süt keçisi bağışı yapabiliyor. Toplanan bağışlar ise derneğimiz tarafından Afrika’da insanlara süt keçisi olarak dağıtılıyor. Derneğimiz tarafından dişi ve erkek keçiler satın alınır. Daha sonra ise bu keçiler yardıma muhtaç ailelere veriliyor. Yardıma muhtaç kişi ve aileler ise keçileri yetiştirerek yaşamlarını sürdürebiliyor. Bu projemiz ile Afrika’daki yoksul insanlara geleceğe dair umut vermeyi amaçlıyoruz.

Süt Keçisi Kampanyası Afrika’daki İnsanlara Umut Oluyor

Süt keçisi kampanyamız ile Afrika’da bulunan yoksul insanları hayatlarını değiştiriyoruz. Geçim sıkıntısı olan kişiler bu kampanya kapsamında keçi sahibi oluyor ve keçileri yetiştirerek sütlerini satıyor ve para kazanıyor. Böylece derneğimiz, süt keçisi dağıtımı ile burada yaşayan insanlara umut olmaya devam ediyor. Aileler bu süt keçilerinin sütlerini satmanın yanı sıra üremesini de sağlayabilir.

Böylece hayvancılık yapılarak da geçim sağlanabiliyor. Süt keçisi dağıtımı bu kapsamda Afrika’daki insanların geleceğe umutla bakmasına katkıda bulunan önemli bir kampanyadır. Bağışçıların ve gönüllülerin destekleri ile bu kampanyayı sürdürmek için çalışıyoruz.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Süt Keçisi Dağıtımı

Afrika’da birçok insan yoksul sınıfta yer alır. Özellikle aileler geçimlerini sağlamakta çok zorlanırlar. Birçok kişinin de temel gıda ürünlerine erişimi yoktur. Derneğimiz süt keçisi bağışları sayesinde insanlara hem gıda hem de gelir kaynağı sağlar. İhtiyaç sahibi ailelere süt keçisi dağıtımı yaparak onların hem süt hem de yeni keçiler elde edebilmesini sağlarız. Geçim kaynağı bulunmayanlar, yoksul aileler, yetim ve kimsesizlere, savaş mağdurları, doğal afet mağdurları gibi pek çok kişiye Afrika’da süt keçisi kampanyası kapsamında yardımcı oluyoruz.