Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika’da Kuran Dağıtımı Devam Ediyor

Afrika’da Kuran Dağıtımı Devam Ediyor

Afrika’da yaşan Müslümanlar birçok tıbbi ve hayati şeye zor ulaşıyor. Aynı zamanda dinleri ile ilgili kitaplara ve benzeri şeylere de erişimleri olmayabiliyor. Derneğimiz bu alanda da faaliyetlerini sürdürerek Afrika’da Kuran dağıtımı yapıyor. Burada yaşan Müslümanların ve diğer tüm insanlar Kuran okuyabilmesi ve bilgi edinebilmesi için Afrika’da Kuran dağıtımı devam ediyor. Bu alanda destekçilerimizin bulunduğu bağışlar ile Afrika’daki insanların dine dair bilgiler alabilmesi ve ibadetlerini gerçekleştirebilmesini sağlıyoruz.

Afrika’da yaşayan bir kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etmek isteyen kişiler bunu derneğimiz aracılığı ile yapabiliyor. Derneğimiz, sizlerden aldığı bağışlar ile buradaki insanlara Kuran dağıtımı gerçekleştiriyor. Afrika’da yaşayan bir insana Kuran hediye etmek isteyen herkes derneğimiz aracılığı ile yardımlarını gerçekleştirebilir.

Afrika’ya Kuran Bağışı

Afrika’ya Kuran bağışı yapan derneğimiz, insanların temel ihtiyaçları için olduğu kadar dinlerini öğrenebilmeleri için de çalışıyor. Burada yaşayan pek çok Müslüman Kuran’ı detaylı okuma ve ibadetlerini yerine getirme fırsatına sahip olmayabiliyor. Hem bir din kardeşine iyilik yapmak isteyen hem de insanların dinini öğrenmesine katkıda bulunmak isteyen kişiler Kuran bağışı ile bunu yapabiliyor.

Derneğimiz tarafından toplanan bağışlar doğrultusunda insanların Kuran’a erişiminin daha kolay olması sağlanıyor. Özellikle de Kuran okumayı bilmeyen insanlar ve öğrenciler için yapılan bu bağışlar çok faydalı oluyor. Toplanan bağışlar neticesinden derneğimiz tarafından Afrika’da Kuran dağıtımı sürdürülüyor.

Kuran Öğrenmek İsteyen İnsanlara Kuran Dağıtımı Sağlıyoruz

Afrika’da Kuran okumayı bilmeyen kişiler, öğrenmek istedikleri zaman bunun için Kuran bulamayabiliyor. Bağışçılar tarafından derneğimiz aracılığı ile hediye edilen Kuran’lar bu kapsamda Afrika’da dağıtılıyor. Bu sayede de Afrika’da insanların Kuran’a erişim sağlaması ve daha kolay bir şekilde öğrenmesi de mümkün oluyor.

İhtiyacı olan kişilere dağıtılan bu Kuran’lar ile hem sevap işlenir hem de insanlara oldukça güzel bir şekilde yardım edilir. Düzenli olarak toplanan bağışlar neticesinde derneğimiz tarafından ilgili dağıtım gerçekleştiriliyor. Bağış yapmak isteyen kişiler bunu derneğimiz aracılığı ile çok kolay bir şekilde yapabiliyor. Bu sayede de bizler, Afrika’da Kuran dağıtıyor ve insanlara dini öğrenmelerinde yardımcı olmaya devam ediyoruz.