Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika’da Katarakt Ameliyat Kampanyası Devam Ediyor

Afrika’da Katarakt Ameliyat Kampanyası Devam Ediyor

Katarakt ameliyatı, gözdeki merceğin bulanıklığını ortadan kaldıran cerrahi bir işlemdir. Bu prosedür, katarakttan mustarip olanlar için net görüşün geri kazanılmasına ve ağrının giderilmesine yardımcı olur. Katarakt, gözünüzün merceğinde proteinler ve diğer maddelerin birikerek bulutlu hale gelmesine neden olur. Katarakt ameliyatı bu birikimi ortadan kaldırarak tekrar net görmenizi sağlar.

Afrika gibi yoksul bölgelerde ne yazık ki insanların bu gibi cerrahi işlemlerden yararlanma imkânı pek olmuyor. Bu nedenle de derneğimiz tarafından sağlanan yardımlar arasında katarakt ameliyatı da yer alıyor. Buradaki insanların zor yaşam şartlarının daha da zor olmaması için toplanan bağışlar ile katarakt ameliyatı olmalarını sağlıyoruz. Afrika’da katarak ameliyatı kampanyası devam ediyor.

Afrika’da Katarak Ameliyatı ile İnsanların Dünyasını Aydınlatıyoruz

Dünyada en sık yapılan ameliyatlardan birisi katarakt ameliyatıdır. Genellikle yaşlı erişkinlerde yapılır. Katarakt ameliyatı daha iyi görmeye, yaşam kalitesini artırmaya ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Yapay lens, bulanıklaşan ve artık ışığı retinaya odaklayamayan doğal lensin yerini alır ve kişinin görüşü düzelir.

Afrika’da insanlar yoksulluk ve imkânsızlık gibi nedenlerden dolayı katarakt için ameliyat olma fırsatına sahip olmuyor. Derneğimiz bu alanda bağış ve destek toplayarak Afrika’daki insanların katarakt ameliyatı olmasını sağlıyor. Zaten zor olan yaşam şartlarının daha da zor olmaması için bu alanda elimizden geleni yapıyoruz. Afrika’da Katarak ameliyatı ile insanların dünyasını aydınlatıyoruz.

Katarakt Bağışı ile Afrika’da İnsanlara Umut Doğuyor

Katarakt çözümü basit olan bir sağlık sorunudur. Dünyada birçok insanda bu sorun ortaya çıkıyor ve ameliyat ile gideriliyor. Ancak Afrika gibi bölgelerde maalesef bu ameliyata erişim sağlamak insanlar için zor oluyor. Derneğimiz tarafından yapılan çalışmalar ile bağış toplanıyor ve Afrika’daki insanların Katarakt ameliyatı olabilmesi sağlanıyor.

İnsanlara umut olmak için elimizden geleni yapıyoruz ve destekçilerimizin de yardımı ile birçok konuda umut ışığı oluyoruz. Afrika’da katarakt ameliyatı kampanyası ile ameliyata ihtiyacı olan kişilere yardımcı oluruz. Bu kampanya sayesinde birçok insan yeniden düzgün gören gözlere ve sağlıklı bir hayata sahip olabiliyor.