Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika’da Gülbahar Ana Camii’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Afrika’da Gülbahar Ana Camii’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, Allah'ın mazlumlara yardım etme emrini amacına göre dil, din ve ırk gözetmeksizin ihtiyacı olanlara yardım etmek olarak tanımlar. Afrika'nın Çad şehrinde bir hayır kurumu olarak Gülbahar'daki ana camiyi inşa edilmiştir. Şefkat Eli Derneği toplanan bağışlar sayesinde inşaatın tamamlamıştır. Camiyi açılış töreni düzenleyerek açılmıştır.

Açılışın ardından tören sırasında cemaatle ilk namaz kılınıyor ve camii Müslümanların kullanımına halka teslim ediliyor. Mescidin tesliminden sonra sürekli olarak kontrol ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu şekilde yerel halk en iyi faydayı elde eder. İnsanlar orada Müslüman olarak daha rahat yaşayacak ve ibadetlerini gönül rahatlığın da yapacaktır. Caminin hemen yanında abdest yeri yapılmıştır.

Muhteşem Açılış

Şefkat Eli Derneği ve bağışçıların bağışlarıyla inşa edilen ibadethanelerin açılış görüntüleri çekildi. Bu görüntüler bağışçılara gönderiliyor ve bağışlarından nasıl bir cami ortaya çıktığını gösteriyor. Cep telefonlarına gönderilen resimlere bakanlar, yerel halkın mutluluğunu görebilir ve nelerden yararlandıklarını anlayabilir.

Müslümanların ibadethanelerinin olmasını isteyenler cami inşa etmek için düzenli bağışlar yapmak isteyebilirler. Bağış yapmak isteyenlerin online, EFT ya da elden bağış yaparak cami yapımı için bağışta bulunabilirler.

Şefkat Eli Derneği Yardımları

Dernek, başta savaş mağdurları, yetimler ve hastalar olmak üzere hayırsever vatandaşlardan gelen tüm bağışları toplamaktadır. Gönüllülük esasına dayalı olarak çalışan dernek çalışanları, ilgili vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri arasında Şefkat elini uzatmaktadır. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, dünyanın dört bir yanında yardıma ihtiyacı olan tüm Müslüman kardeşlerimize ulaşmayı amaçlıyor. Bu hedefe ulaşmak için yurt içi ve yurt dışında manevi alana öncelik veren STK'lar ile temaslarını güçlendirmeye devam ediyor. Derneğin projelerine katkıda bulunarak bir hayırda bulunmak isteyen bağışlarını online, EFT ya da elden olarak yapabilirler.