Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika'da 580 Aileye Gıda Paketi Dağıtımı Gerçekleştirdik

Afrika'da 580 Aileye Gıda Paketi Dağıtımı Gerçekleştirdik

Dünyanın en yoksul bölgeleri arasında yer alan açlık ve susuzlukla mücadele eden Afrika için bağışçıların yapabilecekleri yardımlar arasında gıda paketi dağıtımı vardır. Yapılan bu gıda paketi bağışı sayesinde yiyecek bulmakta güçlük çeken insanlar karnını doyurabilir ve açlıktan kurtulabilir. Şefkat Eli olarak insanların hayır yaparak yardıma muhtaç yoksul insanlara gıda paketi yardımında bulunmasına öncülük ediyor. Derneğimiz kapsamlı bir şekilde yapılan araştırmalarla yardıma ihtiyacı olan yoksul ve muhtaç kişilere bağışlanmış olan gıda paketlerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Şefkat Eli Derneği Gıda Paketi Dağıtımları Devam Ediyor

Gıda içeriğinde insanların ihtiyaç duymuş olduğu temel besin maddeleri yer alır. Bu gıda paketleri sayesinde yiyecek bulma konusunda zorluk yaşayan yardıma muhtaç yoksul insanların bir süreliğine de olsa yiyecek sıkıntıları ortadan kaldırılır. Gıda paketlerinin içinde bulunan gıda ürünleri insanlar sıcak yemek yapabilir. Bağışçıların yapacakları gıda paketi yardımları ile ihtiyaç sahibi olan kişiler Ramazan ayında ya da diğer zamanlarda ekmek yiyecek çorba ya da bakliyat gibi ürünleri bulma sorununu kısa süreliğine de olsa yaşamayacak.

Gıda Paketlerini İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz

Yardıma muhtaç insanların bir süreliğini de olsa gıda ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan gıda yardım paketleri hayırsever insanlar tarafından farklı sebeplere bağlı olarak dağıtılabilir. Bu nedenlerden en önemlilerinden biri de açlık ve yoksullukla mücadele eden ve yiyecek bulmakta zorlanan insanların bu sıkıntısını ortadan kaldırmak vardır. Bununla birlikte gıda yardım paketleri Arakan ve Suriye gibi ülkelerde insanların yiyecek arama ihtiyacını da ortadan kaldırmak amacı ile dağıtılır. Çalışma imkânı bulamayan ve evine yiyecek alamayan insanlar için de gıda paketi yardımı yapılır.

Gıda kolileri açlık ve yoksullukla mücadele veren ülkelerdeki insanların yanı sıra deprem veya doğal afet zedeler için sabah öğle ve akşam yemeklerini karşılamak için de dağıtılır. Ayrıca gıda yardımı hayır yapmak ve yardımlaşmak için de yapılır. Gıda paketlerinin içeriğinde insanların ihtiyaç duymuş olduğu temel gıda ürünleri yer alır.