Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afganistan Deprem Bölgesindeyiz

Afganistan Deprem Bölgesindeyiz

Şefkat Eli Derneği olarak, evleri ve dolayısıyla da hayatları yıkılan insanlara elimizi uzatarak, deprem bölgesinde hayatı normale döndürmek için çalışmalara başladık.

Dini, dili, ırkı ya da yaşadığı coğrafya fark etmeksizin darda kalanın imdadına koşmaya, şefkatli bir el dokunuşuyla yaralara merhem olmaya çalışıyoruz.

Afganistan’ın on farklı bölgesinde, binlerce depremzede aileye bir aylık erzak ve nakit para desteğinde bulunduk. Ve tüm bunları az çok demeden, derneğimize infakta bulunan kıymetli bağışçılarımız sayesinde yapabiliyoruz.

Rabbimiz sadaka verenlerden bakın nasıl bahsediyor:

Karşılıksız yardım eden erkeklere, karşılıksız yardım eden kadınlara ve Allah’a (O’nun (c.c.) muhtaç kullarına) güzel bir ödünç verenlere bu fazlasıyla ödenecektir. Ayrıca onlara pek değerli bir ödül de vardır.” (Hadîd, 57/18.)

Allah-u Teâlâ (c.c.), ihtiyaç sahiplerine sadaka verenin, aslında Allah’a (c.c.) güzel bir ödünç verdiğini ve bunun karşılığının da o kişiye fazlasıyla ödeneceğini bildiriyor. Bu da yetmiyor, Rabbimiz bu kişilerin ayrıca ödüllendirileceğini müjdeliyor. Hem de en değerlisinden...

İslâm dini o kadar güzel ki; ihtiyaç sahibi birisine verilen sadakayla hem o kişinin/kişilerin ihtiyacı gideriliyor, veren kişi sevap kazanıyor, malı bereketleniyor, bu da yetmiyor Rabbimiz hem dünyada hem de âhirette o insanı ödüllendireceğini bildiriyor. Ayrıca kişi bu verdiği sadaka ile yüreğindeki şefkat ağacını büyütmüş oluyor.

Siz de Afganistan’daki depremde evleri yıkılan, yetim ya da dul kalan insanların hayatlarına dokunmak isterseniz, web sitemiz üzerinden bağışta bulunabilirsiniz. Unutmayın: “Sadaka belâyı def eder ve ömrü uzatır.” (Heysemî, Mecmaü’z-Zevâid,3/63)