Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

13. Etap Afrika Yardım Faaliyetleri Gerçekleştirildi

13. Etap Afrika Yardım Faaliyetleri Gerçekleştirildi

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, Afrika’da gerçekleştirdiği yardım faaliyetleriyle mağdur ve mazlumların yanında olmaya devam ediyor. 13. Etap Afrika çalışmalarıyla insanlara iyilik elini uzatan Şefkat Eli su kuyusu, gıda, zekat, sadaka, eğitim ve sağlık yardımları ile ilgili faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Su Kuyusu Çalışmaları

Şefkat Eli, Ümmet su kuyusu projesi kapsamında kuraklık ve fakirlikle yaşam mücadelesi veren Müslümanların hayatlarına dokunarak 23 yeni su kuyusunun daha açılışını gerçekleştirerek Afrika halkını temiz ve sağlıklı suyla buluşturdu.

Aile Geçim Kaynağı Süt Keçisi

Şefkat Eli hayata geçirdiği aile geçim kaynağı Süt Keçisi projesi ile kuraklık ve fakirlikle yaşam mücadelesi veren Afrika halkının geçimlerine destek oluyor. Ailelere bir dişi bir erkek, çift olarak teslim edilen keçiler sayesinde aileler zamanla keçilerin doğurganlıklarının olması sebebiyle üremelerinden faydalanıyor hem de sütlerini satarak elde ettikleri gelirle yaşamlarını idame ettiriyorlar. 13. Etap çalışmaları kapsamında 109 aileye süt keçisi hediyeleri teslim edildi.

Sağlık Yardımları

Afrika’da Fakirlik sebebi ile birçok insan yeterli sağlık hizmeti alamıyor. Şefkat Eli “Benim Kirvem” Projesi sağlıklı sünnet organizasyonları ile çocuklar için sünnet organizasyonlarını gerçekleştirdi, Afrika kıtasında yoğun görülen hastalıklardan bir tanesi de Katarakt hastalığıdır. Şefkat Eli Katarakt Ameliyatlarıyla birçok kişinin gözlerine ışık oldu, ameliyatlarla birçok kişinin sevdiklerini tekrar görmelerine vesile oldu. 13. Etap çalışmaları kapsamında 119 Sünnet, 57 Katarakt Ameliyatı gerçekleştirildi.

Eğitim Yardımları

Afrikalı çocukların İslami ve dini eğitimlerine destek sağlamak için çalışmalarını sürdüren Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, sokaklarda ağaçların gölgesinde hafızlık eğitimlerini luh denilen tahtalarla yapmaya çalışan çocuklarımız için en değerli olan hediye Kur’an-ı kerim hediyelerini teslim etti. 13. Etap çalışmaları kapsamında 1.119 çocuğumuza kur’an-ı kerim hediye edildi.

13. Etap Afrika Yardım çalışmaları kapsamında bizleri bu yalnız bırakmayarak hayırlarına ortak eden tüm bağışçılarımıza canı gönülden teşekkür ederiz…