Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

12. Etap Su Kuyusu Açılışları Tamamlandı

12. Etap Su Kuyusu Açılışları Tamamlandı

Derneğimiz olarak su kuyusu bağışı ile dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ve suya ihtiyacı olan insanların temiz suya ulaşmasını sağlıyoruz. Afrika ve Asya gibi ülkelerde insanların temiz suya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duymuş olduğumuz su kuyularını derneğimiz aracılığı ile açtırabilirsiniz. Derneğimiz hayırsever bağışçılarımızın yapmış oldukları bağışları kabul eder ve belirlenen bölgelerde su kuyuları açarak burada yaşayan halkın kullanımına sunar. Kabul edilen su kuyusu bağışlarından sonra temiz suya ulaşmak konusunda zorluk yaşanan bölgelerin belirlenmesi yapılır.

Daha sonrasında ise su kuyusunun açılması için gerekli ekipmanlar kullanılır ve kuyular açılır. Bu esnada öncelik olarak suyun temiz olması ve kullanılabilir olmasına özen gösterilir. Bunun için gerekli olan testler yapılır ve suyun temiz olduğuna ve kullanılabilir olduğuna kanaat getirilmesinden sonra su kuyusu açma işlemi gerçekleştirilir.

Su Kuyusu Bağışı Devam Ediyor

Su kuyusu bağışı yaparak su kuyusu açılmasının en önemli nedenlerinden biri insanların temiz suya ulaşarak kullanmasını sağlıyoruz. Bununla birlikte açılan su kuyuları insan ve hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak büyük öneme sahip. Açılan su kuyuları ile Afrika ve Asya gibi bölgelerde insanların su ihtiyaçları giderilir ve buradaki insanlar her zaman temiz suya ulaşma imkânı bulabilir. Buradaki insanlar suya ulaşabilmek için bulundukları bölgelerden çok uzak yere gitmek zorunda kalıyorlar. Su kuyusu açtırarak bu insanların bulundukları yerde su bulma imkânına sahip olmasını sağlıyoruz.

Su Kuyusu Yardımı Şefkatle Büyüyor

Şefkat Eli Derneği olarak hayırseverlerden almış olduğumuz bağışlar ile Afrika Asya ve Arakan gibi bölgelerde yaşayan insanların temiz suya ulaşmasını sağlıyoruz. Bu sayede o bölgede bulunan insanların susuzluktan dolayı hayati sorunlar yaşamasının önüne geçilmiş olur. Şefkat Eli olarak Afrika ve Asya gibi ülkelerde açmış olduğunuz su kuyularının yerleri suya ihtiyaç duyulmuş olduğu bölgeye bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Su kuyularını açılma süresi yapılan su kuyusunun bağış yerine göre farklılık gösteriyor. Hayırsever vatandaşlarımızın derneğimize yapmış oldukları bağışlar sayesinde su ihtiyacı olan insanlar temiz ve kullanılabilir içme suyuna ulaşabilir.