Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Soba

Soba Bağışı

Kış ayları yardıma muhtaç olan insanlar için zorlu geçen aylardır. Isınma sorunu bu kişilerin en önemli sorunları olur. Bu nedenle Şefkat Eli Derneği insanların soğuktan korunmalarını soba bağışları ile sağlamayı amaçlar.

Yapılan yardımlarla alınan sobalar ihtiyaç sahiplerinin evlerine kurularak onların ısınmaları sağlanır. Sizler de kardeşlerinizin kış aylarını daha rahat ve sıcak geçirmesini isterseniz bağışta bulunabilirsiniz.

Soba Bağışı Yapmak İçin İzlenecek Yollar Nelerdir?

Soba bağışı yaparak insanların yaşadığı evlerin ısınmasına yardımcı olabilirsiniz. Bağış için dernek tarafından azami bağış tutarı belirlenmiştir. Bu tutarı kabul ederek 1 soba alımı için destek sağlayabilirsiniz.

Online bağış sayfasında yer alan bağış yap butonuna tıkladığınızda bağış süreci başlamış olur. Ardından Ödeme Yap bölümüne ulaşarak güvenli şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme sayfasında yer alan forma kişisel bilgilerinizi girerek bağışınız siz tarafından yapıldığını belirtebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz tekrarlı bağış yöntemini kullanarak soba ihtiyacı olan pek çok kişiye yardımcı olabilirsiniz.

Soba Bağışı Hangi Tarihlerde Yapılır?

Soba bağışı hangi tarihlerde yapılır? Sorusuna cevap arayabilirsiniz. Dernek bu bağış için tarih belirlememiştir ancak soba ihtiyacı kış aylarında ortaya çıktığı için Kasım, Aralık, Ocak veya Şubat gibi kış aylarını bağış için tercih ederek insanların üşümesine engel olabilirsiniz.

Dernek tarafından yaptığınız bağış nasıl ulaşıyor? Dernek kış aylarının yaklaşmasıyla yurt içinde ve yurt dışında sobaya ihtiyaç duyan kişileri ve aileleri belirliyor. Belirlemenin ardından hayırsever insanların yaptıkları bağışlarla alınan sobaların aciliyet sırasına göre ailelere dağıtılmasını ve sobaların kurulumunu sağlıyor. Böylelikle farklı bölgelerde yaşam mücadelesi yaşayan insanlar sıcak bir kış geçirme avantajına sahip oluyorlar.