Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Şefkat Eli Derneğinden Afrika'da Kadir Gecesinde Kur’an-ı Kerim Dağıtımı Yapıldı

Şefkat Eli Derneğinden Afrika'da Kadir Gecesinde Kur’an-ı Kerim Dağıtımı Yapıldı

Şefkat Eli Derneği, Kur’an-ı Kerim dağıtımı yaparak, başka insanların da kutsal kitabımızı okumasını öğrenmesini sağlamak için, çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Kur’an- ı Kerim bağışlarını da alıp, İslam dinine katkı sağlamak için, çalışmalarını sürdürüyor. Şefkat Eli Derneği sayfasına girişi yaparak, Kur’an- ı Kerim bağışı yapılabilirsiniz. Yaptığınız bağışlar, yetimhane ve mescitler de dağıtılır. Afrika'da Kadir Gecesi için Kur’an- ı Kerim dağıtımı yapıldı. Bilmeyenlerin, okuması sağlandı. Siz de istediğiniz zaman, Kur’an- ı Kerim bağışı yapabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Bağışı İçin Neler Yapılır?

Kur’an- ı Kerim bağışı yapmak isteyenler için sayfa da bağış yapma butonu bulunur. Bu kısımda yine ödemeniz gereken ücreti de görebilirsiniz. Bunu onaylayarak istediğiniz Kadar bağışta bulunabilirsiniz. Öncelikle yapmak istediğiniz bağış yapma tutarını belirlemeniz gerekir. Daha sonra ödemesi yapılır. Bu kısımda kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekir. İsim, soy isim, telefon ve kart bilgilerini girmek yeterli olacaktır. Bilgi girişini yaptıktan sonra, bağışınız yaptığınız yardım derneğine gönderilir. Tüm işlemleri bu kadar kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Bağışı Tarih Aralığı Nedir?

Kur’an- ı Kerim bağışı yapmak isteyenlerin merak ettiği şeylerden biri de bunun bir tarih aralığı olup olmadığıdır. Bu bağışı yapmak için Ramazan Ayı'nı tercih etmeniz gerekir. Bilindiği üzere Ramazan Ayı Kur’an ayıdır. Bu zaman da bağış yaparak, başka insanların da okuyup öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Sevap kazanabilirsiniz. Ramazan ayı dışında da bağışlar kabul edilir. İsterseniz bir kere bağış yapabilir, isterseniz de tekrarlı bağış yapabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Bağışı Hangi Ülkelere Ulaştırılır?

Şefkat Eli Derneği için yaptığınız Kur’an- ı Kerim bağışları öncelikle maddi durumu kötü olan ülkeler için kullanılır. Özellikle Afrika, Gazze, Yemen ve Arakan bu ülkelerin başında gelir. Kur’an- Kerim almak için yeterli durumu olmayan kişilere dağıtım yapılır. Kur’an- Kerim’ler yapılan bağışlar ile satın alınır. Yaptığınız bağış yerine ulaştığı zaman, SMS ile bilgi verilir. Son olarak Afrika’da Kadir Gecesi için yetimhane ve mescitlerde Kur’an- Kerim dağıtımı yapıldı.