Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Ramazan Kolisi

Ramazan Kolisi Bağışı

Hayırseverlerin yaygın olarak bağış yaptıkları zamanların başında Ramazan geliyor. Müslümanlar için kutsal bir ay olan Ramazan özellikle susuzluk, açlık ve yoksullukla mücadele içinde olan insanları daha iyi anlamayı sağlıyor. Bu yüzden ülkemizde ve dünyada Müslümanlar Ramazan ayına ayrı bir hassasiyet gösteriyor. Ramazan aylarında hayırseverlere bağış yapabilme olanağı sunuyoruz. Şefkat Eli Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında Ramazan Kolisi Bağışı yapmak isteyenleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz.

Ramazan Kolisi

Oruç ayı olarak da bilinen Ramazan, açlıkla mücadele eden toplumları anlayabilmek için büyük bir olanak sunuyor. Başta Afrika ülkeleri olmak üzere dünyanın her yerinde gıda ihtiyacı olan insanlara Ramazan Kolisi dağıtıyoruz. Sadece Ramazan ayında yaptığımız bu dağıtımla binlerce ihtiyaç sahibine gıda temin ediyoruz. İhtiyaç sahibi insanlara Ramazan Kolisi Bağışında bulunabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Nedir?

Ramazan kolisi içinde insanların temel ihtiyaçları olan yiyecekleri bulunduran bir pakettir. Yiyecek bulmakta zorlanan veya yoksulluk nedeniyle temel besin ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler için günlük ya da haftalık olarak hazırlanır. Bazı Ramazan kolilerinde ihtiyaç sahiplerinin aylık yiyecek sıkıntıları karşılanabiliyor. Koli içerisinde kahvaltılık, bakliyat, yağ ve ekmek gibi temel gıda maddeleri bulunur.

Ramazan Kolisi Neden Dağıtılır?

Yiyecek sıkıntısı çeken insanların gıda ihtiyacını karşılamayı sağlayan Ramazan Kolilerinin önemi büyüktür. Ramazan ayında hayırsever insanlar bağış yapmak için genellikle Ramazan Kolilerini tercih ediyor. Sizler de Ramazan Kolisi bağışında bulunabilirsiniz. Bağış yaparak dilediğiniz kadar ailenin gıda ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Nasıl Ramazan Kolisi Bağışında Bulunabilirim?

Ramazan ayı boyunca ailelerin ihtiyaç duyacakları ürünlerin hepsi Ramazan Kolisi içerisinde yer alıyor. Ayrıca Kolilerde yer alan ürünlerin belirlenmesinde dağıtım yapılacak coğrafya da etkili oluyor. Bu bilgiler ışığında Ramazan Kolisi bağışlamak istiyorsanız online olarak sayfamızdan bağış yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz bağış doğrultusunda Ramazan Kolisi hazırlanır ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.